646464465764534Міський голова Львова показав, що вчергове не прислухався до рекомендацій громадської ради при управлінні транспорту ЛМР. Він заявив, що при карточці на місячний проїзд в електротранспорті вартість буде 4 грн, а разова поїздка подорожчає до 5 грн. Тобто місячний абонемент буде розраховуватись 40 поїздок вартість у 4 грн, що в сумі буде коштувати 160 грн. Мер міста проігнорував рішення громадської ради. Про це повідомив голова громадської ради при управлінні транспорту Львівської міської ради Святослав Товстига.

«В понеділок 12.03.2018 року на засіданні громадської ради при управлінні, на якому було підтримано: «встановлення тарифу у 5 грн на разовий загальний квиток на електротранспорт, але рекомендувати ЛКП «Львівелектротранс» протягом трьох місяців із подальшим продовженням від дати запровадження нового тарифу на разовий квиток лишити незмінною вартість 30-денних абонементів на електротранспорт – 120 грн за загальний та 60 грн за пільговий абонемент», - нагадав Святослав Товстига.

«При місячному абонементів 120 грн, якщо пасажир тільки в робочі дні користується громадським транспортом, то має 20 днів по 2 поїздки, що дає в сумі 40 поїздок при ціні абонемента в 120 грн, тому вартість разової поїздки залишалась би 3 грн! Та сама ситуація із учнями і студентами, вони при 40 поїздках платили б 1,50 копійок за поїздку. Якщо мешканець користується кожного дня трамваями і тролейбусами, тоді він би робив 60 поїздок і при ціні в 120 грн вартість разової поїздки буде лишень 2 грн на повний і 1 грн пільговий квиток.

Такими діями ми хотіли підтримати мешканців і студентів, за рахунок туристів і гостей міста, які тільки декілька разів користуються трамваями і тролейбусами, які платили би повну розрахункову вартість в 5 грн, - зазначив активіст. - Наявність у більшої кількості пасажирів абонементів суттєво зменшило б навантаження на водія ЛЕТ, а також зменшило би логістичні витрати підприємство. Також із точки економіки, місячний проїзний це, фактично, кредитування підприємства за рахунок пасажира, тобто на початок місяця підприємство вже матиме кошти хоч ще жодного пасажира воно не перевезло. Також при запроваджені е-квитка основний проїзний документ має бути місячний абонемент. Таким рішення ми пробували переходити до новіших і ефективніших моделей розрахунку між пасажиром і перевізником».

За словами Святослава Товстиги, громадську раду знову не почули і місто хоче, щоб місячний абонемент був дорогий 160 грн і разова поїздка коштувала 5 грн.

«Виходячи із публічних заяв про 4 грн на проїзд в ЛКП «Львівелектротранс» при покупці карточки (абонементу), які вчора озвучив міський голова, рішення по питанню 1: «Про встановлення тарифу на разову поїздку ЛКП «Львівелектротранс» вважати таким, яке не є дійсним, бо не буде виконана умова щодо збереження вартості місячного абонемента на рівні 120 грн, який розраховувався по наступні формулі 40 поїздок по 3 грн.

Про те, що рекомендація по питанню №1 не є дійсна, буде сьогодні повідомлено офіційним листом у відділ, який проводив громадські консультації. В період декількох днів буде зібрана громадська рада, яка буде повторно розглядати це питання із урахуванням тої інформації, що ЛМР не хоче робити дешевий місячний абонемент.Також хочу нагадати, що громадська рада вже двічі зверталась із проханням провести зустріч із міським головою, але ці звернення були проігноровані», - підсумував Святослав Товстига.

загрузка...