1 Violence in VilshanyПісля вбивства рома у Львові, поліція інтегруватиме ромське населення в українське суспільство.

Про це інформує департамент комунікації МВС.

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА та ромських громадських організацій.

За словами заступниці міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук, необхідно "врегулювати прогалини в українському законодавстві та розробити відповідні алгоритми взаємодії, щоб усі почувалися безпечно та мали рівний доступ до соціальних та адміністративних послуг".

Спеціалістка проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур зазначила, що офіс РЄ в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин.

"У ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та забезпечення безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини", – сказала Кондур.

Як відомоя, 23 червня невідомі в масках напали на тимчасовий ромський табір у лісовому масиві на околиці Львова, де проживали 14 осіб – 10 дорослих та чотири дитини. У результаті нападу загинув один хлопець, а поранення дістали четверо. Пізніше поліція Львівщини повідомила про те, що затримала дев'ять осіб, причетних до вбивства. Ними виявились учні двох львівських шкіл з ультраправої організації "Твереза та зла молодь".

25 червня, суд обрав неповнолітнім нападникам на ромський табір та ймовірному організатору запобіжний захід. 9 липня одного з підозрюваних у нападі на табір ромів відпустили під домашній арешт.

 

загрузка...