2 3original photoУчора, 8 листопада, в селі Бердихові Яворівського району Львівської області відбулася сесія сільради, під час якої розгорівся скандал стосовно діяльності орендарів селянських паїв. Сільський голова привселюдно заявив, що представник ПП «Ротен» побив його просто в кабінеті. А також через оброблення полів цією фірмою хімікатами, зі слів війта, отруїлося 12 дітей.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Сесія Бердихівської сільської ради відбулася за участі керівника ПП «Ротен», що орендує селянські паї на території цієї сільради, Андрія Борейка, який на зауваження відповів, що очолює фірму лише два місяці, отож відповідати за те, що було до нього, не береться. На що сільський голова Бердихова Іван Макаревич поцікався в гостя: як він ставиться до того, що днями його підлеглий вчинив у сільраді бійку?

За словами сільського голови, його вдарив кулаком в голову представник ПП «Ротен» за те, що очільник сільради заступився за громаду, вимагаючи показати документи, які викликали в нього підозру.

«У моєму кабінеті представники ПП «Ротен», двоє жінок і молодий чоловік, давали людям на підпис незрозумілі бланки, а назву фірми, з якою селяни мали підписати угоди, закривали рукою. Це мене насторожило, тому попросив показати ті папери. Жінки відмовилися, а чоловік вдарив мене в голову кулаком. Довелося викликати поліцію та голову Яворівської райдержадміністрації», – заявив на сесії сільський голова Бердихова Іван Макаревич.

З його слів, він та громада вже давно занепокоєні діяльністю ПП «Ротен»: зокрема, тим, що поля ця фірма обробляє посеред білої днини незрозумілими хімікатами, що категорично заборонено.

Сільський голова Бердихова Іван Макаревич розповів, про випадок, коли священик із села Молошковичі, яке входить до цієї сільради, повів 12 дітей помолитися на поховання учасників національно-визвольних змагань. А неподалік «ротенівці» кропили поле. Усі діти, зі слів сільського голови, похворіли.

«Та й мій брат від тої зарази постраждав, уже чотири місяці не може вилікуватися», – мовив голова, додавши, що доводиться збирати каністри з-під хімікатів з полів та негайно спалювати.

На це керівник ПП «Ротен» Андрій Борейко відповів, що засоби хімічного обробітку в них – ліцензовані, а каністри підлягають обліку. 

На сесії також виступив представник громади, який, за його словами, не розуміє, чому йому підсунули на підпис угоду з якоюсь іншою фірмою, а не «Ротеном».

На сесії був присутній та виступив керівник відділу агропромислового розвитку Яворівської РДА Михайло Васильовський, який піддав гострій критиці діяльність на теренах львівського прикордоння ПП «Ротен», яке на орендованих селянських паях вирощує соняшник, не дотримуючись, на його переконання, сівозміни. 

«Я спілкуюся з керівниками агропромислових відділів з інших районів Львівської області, де землі орендує також «Ротен». Там такі самі проблеми, що й у нас», – зазначив головний аграрник Яворівщини.

Під час сесії Бердихівської сільської ради було озвучено інформацію про те, що з вини ПП «Ротен» у селі Бунові, розташованому неподалік українсько-польського кордону, через неправильне поводження з хімікатами начебто загинула худоба. 

У селі цю інформацію підтвердили. Депутат Бунівської сільської ради Світлана Журба повела в поле, де показала при дорозі обгороджену дротом ділянку.

«Тут «ротенівці» вилили залишки тої зарази, якою потруїлися корови на пасовищі. А обгородили це місце після того, як ми підняли скандал, викликавши з району ветеринарну службу. Щоправда, людям за здохлих корів непогано заплатили. На тому все скінчилося», – розповіла депутат сільради.

На запитання, чи виїжджали на місце події екологи, санітарна служба, чи хтось брав на аналіз ґрунт, воду, – депутат сільради Світлана Журба розвела руками: мовляв, про таке не чула.

У телефонній розмові начальник Яворівського відділу ГУ НП у Львівській області, полковник поліції Ігор Муха інформацію бійку в Бердихівській сільраді підтвердив, сказавши, що заява від сільського голови – зареєстрована.

Голова Яворівської РДА Ігор Самардак також підтвердив, що він виїжджав на місце цієї ганебної події.

За словами новопризначеного очільника Яворівщини, проблема з ПП «Ротен» напередодні виникла і в селі Вороцеві, де представники цієї фірми пообіцяли негайно всі недоліки виправити. Однак цього, на жаль, не сталося.

«Як і далі так триватиме, то доведеться розпрощатися з недобросовісними орендарями», – сказав голова Яворівської РДА Ігор Самардак.

Керівник відділу агропромислового розвитку Яворівської РДА Михайло Васильовський факт загибелі корів, які перебували на пасовищі в той час, як «ротенівці» обробляли хімікатами поля у селі Бунові, підтвердив, зазначивши, що з цього приводу є відповідний акт ветеринарної служби.

А депутати Бердихівської сільської ради Яворівського району Львівської області, заслухавши на вчорашній сесії питання «Про звіт керівника ПП «Ротен» щодо використання орендованих паїв», вирішили скликати з цього приводу ще й схід села. 

загрузка...