630 360 1499069679 2202Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та Міністр інфраструктури Республіки Польща Анджей Адамчик повідомили про  розширення географії залізничних пасажирських перевезень між Україною та Польщею, зокрема, відновлення залізничного сполучення за напрямком Перемишль - Мальховіце – Нижанковичі, запровадження регулярного пасажирського залізничного сполучення між Львовом та Любліном. 

Міністр інфраструктури Володимир Омелян подякував Уряду Республіки Польща за підтримку України: «Польща однією із перших країн засудила агресію Росії в Азовському морі та закликала Росію поважати принципи міжнародного права. Ми вдячні за підтримку та працюємо над майбутніми інфраструктурними проектами. Заява про наміри щодо подальшої співпраці, яку ми сьогодні підписали, передбачає спільну роботу щодо розширення географії залізничних пасажирських перевезень між Україною та Польщею, зокрема, відновлення залізничного сполучення за напрямком Перемишль - Мальховіце – Нижанковичі, запровадження регулярного пасажирського залізничного сполучення між Львовом та Любліном. Польща є нашим стратегічним партнером у розвитку нових транспортних коридорів по напрямку Азія - Європа – Азія. Особливо хочу відзначити Транскаспійський Міжнародний Транспортний Маршрут, а також напрямок Південь-Захід. Ми вже реалізуємо проекти, які сприяють поєднанню ЄС з Україною з продовженням на країни Азії, зокрема, в рамках ViaCarpatia та TEN-T. Українська сторона в рамках цих ініціатив готує до реалізації проект Go-Highway, який поєднає порти Балтії та Чорного моря. Сьогодні було фіналізовано рішення щодо запуску контейнерного потягу між Китаєм та ЄС, між Китаєм та Польщею територією України. Ми плануємо, що кількість таких потягів буде близько тисячі на рік», - зазначив Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури України підкреслив, що є домовленості щодо питання квоти дозволів для українських перевізників: «Наступного тижня делегація Міністерства інфраструктури України спільно з автомобільними перевізниками буде перебувати у Варшаві, де фіналізуються домовленості. Станом на сьогодні виділено додатково 2 тис. дозволів на цей рік для того, щоб не було незручностей при перетині кордону. І я думаю, що впродовж першого півріччя, а можливо набагато швидше, можливо, навіть наступного тижня, ми зможемо кінцево дійти згоди щодо квоти на 2019 рік».

загрузка...