teploenergoМинулого місяця працівники Личаківського району теплових мереж ЛМКП «Львівтеплоенерго», під час традиційного обходу об’єктів теплопостачання, виявили незаконну (не обліковану) врізку в систему гарячого водопостачання житлового будинку по вул. Шафарика,16а. У прибудові до даного будинку знаходиться фітнес-клуб «Ліга».

Як повідомив прес-службі ЛМР начальник юридично-претензійної служби ЛМКП «Львівтеплоенерго» Олег Іващук, 20 лютого 2017р. було подано заяву в Личаківський райвідділ МВС про відкриття кримінального провадження по ст. 365 ККУ, щодо незаконної врізки в систему гарячого водопостачання. Ця заява зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань № 463.

«Класифікацію цій ситуації даватимуть правоохоронні органи. Зараз тримають слідчі дії. Правоохоронці мають з’ясувати, хто виконав врізку в систему гарячого водопостачання, і притягнути їх до відповідальності.

Було виявлено, що фітнес-клуб «Ліга» встановив лічильники на холодну і гарячу воду. Роботи виконав ЛМКП «Львівводоканал». Однак лічильник на гарячу воду не стоїть на комерційному обліку у ЛМКП «Львівтеплоенерго». Лише вчора ми отримали заяву від фітнес-клубу про взяття цього лічильника на комерційний облік і проведення їм нарахувань згідно з показами лічильника.

Отож, відповідно до показів лічильника, з часу пломбування їх «Львівводоканалом», з 5 квітня 2016 року і до 22 лютого 2017 року, фітнес-клуб спожив 78 кубів гарячої води, це приблизно на суму 5 тис. грн. Відповідно, за незаконну врізку в систему гарячого водопостачання буде нарахований штраф в 5-ти кратному розмірі від нарахування за спожиту воду. Тобто власнику доведеться сплатити 30 тис. грн.

Проте не відомо скільки часу до встановлення лічильників відбувалося споживання гарячої води. Це теж мають з’ясувати правоохоронні органи», - розповів Олег Іващук.

За словами тепловиків, зараз будуть проводитися ретельні перевірки в усіх районах міста, які обслуговує ЛМКП «Львівтеплоенерго», на предмет незаконних врізок в систему гарячого водопостачання.

Як пояснив начальник Личаківського району теплових мереж ЛМКП «Львівтеплоенерго» Роман Антощак, в житлових будинках є лише загально будинкові лічильники на опалення. Якщо б якась прибудова зробила врізку в систему опалення і незаконно споживала тепло, то це б відчули мешканці по нарахуваннях в квитанція. Вони побачили б, що суттєво збільшилися нарахування, та не розуміли б чому. Це змусило б їх з’ясувати причину і тоді швидко виявили б незаконне споживання тепла з їхнього будинку кимось стороннім.

«Однак, щодо гарячої води, то на будинках немає загально будинкових лічильників, які б фіксували скільки метрів кубічних гарячої води зайшло в будинок. Тому такі зловживання можна виявити лише методом обстеження системи гарячого водопостачання», - розповів Роман Антощак.

 

загрузка...