51379713b67e93d61b411dba962fc4f99165f4edУ вихідні, 23-24 лютого, в селищі Брюховичі планують провести змаганя з мотокросу «Зимова піраміда». Проте у Львові вважають, що місце проведення змагань було вибрано невдало. Траса для змагань прокладена безпосередньо на місцях масових розстрілів та поховань євреїв під час ІІ Світової війни. 

Про це повідомила львівський адвокат Тетяна Могінська та Представництво Американського об’єднання для євреїв колишнього Радянського Союзу.

"Під час ІІ Світової війни на Львівщині існувало три табори смерті, звідки масово вивозили на страту людей: «Шталаг - 328», Янівський концентраційний табір та Концтабір у Белжеці (Белз). Як повідомляють очевидці, на залізничній станції, що на Клепарові євреїв садили в товарні вагони і везли на страту через смт. Брюховичі у місто Белз. Частину євреїв розстрілювали по дорозі за Брюховицьким вокзалом (вул. Незалежності) і закопували в братні могили. В нас є свідчення очевидців, зафіксовані та нотаріально посвідчені, про те, що на даній території поводились масові розстріли євреїв, після яких ще кілька днів поспіль було чути стогін і рухалась земля. 

Дослідження цих трагічних подій Голокосту, в т.ч. території проводили: Науково-дослідний інститут геодезії і картографії Державного агентства земельних ресурсів України, судово-медичними експертами, археологами - Тімоті Флетчером та Чарльзом Енрайтом, науковцями Київського Національного університету ім. Т.Шевченка, а також фахівцями залученими Представництвом Американського об’єднання для євреїв колишнього Радянського Союзу, а також підтверджується матеріалами з архіву Конгресу США.

Закликаємо Вас до усвідомлення того, що місце проведення змагань, є місцем розстрілів та братніх могил, де захоронені сотні невинно вбитих людей.

Пропонуємо утриматись від участі у цих змаганнях, або ініціювати зміну місця проведення змагань.

Безпосередніми організаторами є Брюховицька селищна рада, Управління молоді та спорту Львівської міської ради, ГО Мотоклуб "Загір'я".

Якщо іншим організаторам змагань ці обставини могли бути невідомі, то органам місцевого самоврядування достеменно відома історія цієї місцевості, більше того, поза 10 років йдуть судові процеси, за подіями, що мають відношення до цієї території слідкує міжнародна спільнота, і незважаючи на це, БСР та ЛМР надали дозвіл на проведення змагань саме на цій території", - кажуть представники громади.

У правому нижньому кутку афіші зазначено, що одним з спонсорів є Федерація мотоциклетного спорту (ФМС), але в організації повідомили, що жодного стосунку до події не мають.

52586569 500764677117815 8443531122658246656 n

загрузка...