Сьогодні, 14 березня, на позачерговій сесії Львівської міської ради, депутати прийняли звернення до Президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради щодо ситуації, як виникла довкола блокади торгівлі з окупованими територіями.

Депутати поставили низку вимог політичного та економічного характеру, повідомляє кореспондент Форпосту.

Подаємо повний текст звернення:

"Ми, депутати Львівської міської ради, із обуренням сприйняли новину про силовий розгін Торецького редуту блокади торгівлі з окупованими територіями. Більше того, це діяння йшло у парі з незаконним затриманням та ще й побиттям сорока шести людей.

Силові методи не виправдовує ні «турбота» про безробітних мешканців окупованого Донбасу, ні начебто необхідність зняття блокади для запровадження точкових санкцій проти Росії з боку ЄС. Українська влада мала б активніше просувати на міжнародній арені вимогу санкцій через загострення ситуації в Авдіївці, а не спрямовувати свої зусилля на боротьбу з активістами.

Тому ми, депутати Львівської міської ради, вимагаємо:

  1. Невідкладно назвати тих, хто віддав злочинний наказ та публічно покарати винних;
  2. Негайно припинити застосування сили щодо учасників акції блокади торгівлі з окупантами;
  3.  З метою законодавчого врегулювання питання ухвалити Закон про визнання територій підконтрольних «ЛНР» і «ДНР» окупованими Російською Федерацією з усіма міжнародно-правовими наслідками;
  4. Прийняти Постанову про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки всіх аспектів поставки товарів, робіт і послуг на тимчасово окуповані території;
  5.  Заборонити торгівлю товарами російського виробництва в Україні;
  6. Взяти під контроль держави Україна стратегічні об’єкти, які перебувають в руках російського капіталу, націоналізувати стратегічні підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни та регіонів і контролюються російським капіталом".

За звернення проголосували 54 депутати. Після внесення редакційних правок документ має підписати міський голова Андрій Садовий.