1 56e75e4n 000s56h7o3t2 1У суботу, 29 червня, до львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ госпіталізували 12-річного хлопчика з Яворівського району, у якого лікарі діагностували інфекційне захворювання – правець. Це перший випадок захворювання на правець серед дітей у цьому році на Львівщині, і сьомий – за останні роки, повідомила ZAXID. NET головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко.

Заступник головного лікаря ОХМАТДИТу Олександра Бурда повідомила, що до лікарні дитину госпіталізували у суботу з симптомами, які характерні для правця – у нього посмикувалися м’язи нижніх кінцівок. 20 днів тому хлопець упав і подряпав коліна. Через рани інфекція і потрапила в організм.

«За словами матері, хлопчик не мав щеплення від правця. З семи випадків правця серед дітей, які ми фіксували за останні роки, два випадки – з Яворівського району. Найчастіше це захворювання діагностуємо саме влітку, коли діти бігають, падають, отримують різного роду травми через які і потрапляє в організм інфекція», - каже Олександра Бурда.

Хлопчик знаходиться на лікуванні в травматологічному відділенні лікарні, отримує необхідне лікування й перебуває під постійним наглядом лікарів. Наразі у нього не є важка форма правця, але як поведеться хвороба далі, спрогнозувати важко.

Нагадаємо, правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнт може і померти. Правець може спричиняти важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця. За даними МОЗ, від важких форм цього захворювання смертність сягає понад 50%.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини, бо спори бактерій живуть у грунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.

Захиститися від цієї хвороби, як кажуть лікарі, можна лише вакцинацією. <strong>Дітям слід отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. <strong>Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.

Якщо людина травмувалася чи отримала поранення, вона може почуватися безпечно лише за умови, що від моменту проведення останнього щеплення минуло 5 років. Якщо більше, то щоб не допустити розвиток правця, треба провести екстрену профілактику.

У поліклініках Львова і області є достатньо вакцини від правця (вакцинують одночасно від правця і дифтерії). Вакцина безкоштовна. Щоб вакцинуватися, достатньо звернутися до сімейного лікаря, який і скерує у кабінет щеплень.