1 0 630 360 1447756599 6159Галицький райсуд Львова оштрафував 39-річного мешканця Львівської області за контрабанду бурштину у Польщу. Затримали чоловіка ще у жовтні 2018 року у пункті пропуску «Корчова». Йому вдалося без проблем проїхати повз українських митників, але при в'їзді у Польщу в автомобілі виявили понад 51 кг бурштину.

Про це пише ZAXID.NET.

Про цей інцидент українські митники дізналися з повідомлення польських колег. Після цього вони розпочали свою перевірку і з'ясували, що мешканець Львівської області перевозив бурштин у BMW X6, при цьому каміння було сховане у колісних арках автомобіля (вигинах в корпусі над колесами).

У постанові суду нічого не вказано про притягнення до відповідальності українських митників, які пропустили автомобіль з контрабандним бурштином без перевірки. Також нічого невідомо про самого порушника – він не з'явився на судове засідання, тож справу розглядали без нього.

Оскільки поляки оцінили вилучений бурштин у 225,5 тис. злотих (станом на кінець жовтня 2018 року – 1,7 млн грн), то Галицький райсуд Львова зобов'язав 39-річного мешканця області сплатити штраф, рівний 100% вартості бурштину. Водночас BMW X6, яким чоловік перевозив бурштин, вирішили не вилучати, оскільки у матеріалах справи не було доказів, що корпус авто був спеціально переобладнаний під перевезення контрабанди.

загрузка...