Якщо Львівська міська рада скидатиме у каналізацію Львова неочищені інфільтрати з Грибовицього сміттєзвалища – це призведе до екологічної катастрофи.

Про це в коментарі кореспонденту Вголосу заявив еколог, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.

«Й справді з ЛКП «Львівводоканал» є угода на скидання, зауважу очищених інфільтратів на очисні споруди. Але Львову зараз потрібно укласти додаткову угоду на те, скільки стічних вод буде очищено. Наразі на ЛКП «Збиранка» діє система очистки інфільтратів, яка на сміттєзвалищі очищає всього-на-всього 15 кубометрів води. Але комунальники ці стічні води одразу зливають на тіло сміттєзвалища. Тобто відбувається рух в нікуди. Адже мали б ті уже очищені стічні води віддавати на стічні споруди – це логічно. Але обсяги очищення інфільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі потрібно збільшувати, щоб щодня очищувати тисячу-дві кубометрів води. Це необхідно для того, щоб ніщо не загрожувало руйнуванню дамби. Ці води потрібно очистити, перевірити, чи там є гранично допустимі норми інфільтратів, і тільки після того скидати на очисні споруди. Але якщо не відбудеться досконала очистка інфільтратів, то в очисних спорудах Львова загине все живе. Після чого ці нечистоти потраплять в Полтву та Західний Буг», - наголосив Руслан Гречаник.

Як зазначає чиновник, необхідного обладнання для очищення від інфільтратів Грибовицього сміттєзвалища у Львові немає.

«Такої кількості обладнання, щоб очищувати щодня хоча б тисячу кубометрів води, у Львова немає. Хоча ця станція із очистки інфільтратів, яка зараз діє на Грибовицькому сміттєзвалищі, була запущена ще у 2010 році. На її придбання пішли мільйони гривень, але зараз ми бачимо, що вона є неефективною. Тому потрібно терміново ставити потужну станцію очистки інфільтратів. Оскільки якщо цього не буде зроблено, то після великих опадів село Малехів може потрапити у зону екологічного лиха. Інфільтрати можуть отруїти там як підземні води, так і ґрунти. Натомість Львівська міська рада не вживає жодних адекватних заходів, щоб недопустити цього», - додав директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, Львівська міська рада на баланс ЛКП «Збиранка» передала тимчасовий напірний трубопровід для аварійної відкачки стічних вод з Грибовицького сміттєзвалища до каналізаційної мережі Львова.