dsc 4054a hdr 98291 517ad f24faНаразі жоден полігон у Львівській області не підписав з містом довгострокову угоду на вивезення та захоронення ТПВ, що було передбачено спільним меморандумом. Хоча Львівська міська рада на сесії вже проголосувала виділення 20 млн євро на вирішення екологічних проблем в тих містах, які заявили про свою готовність співпрацювати зі Львовом, повідомляє прес-служба мерії.

«Минулого тижня державна і зокрема обласна влада запевнила громаду міста в тому, що сміттєва блокада зі Львова буде знята. Вже перший тиждень після підписання цієї декларації показав, що все не так просто і ці обіцянки наразі залишаються на папері. Ситуація в місті є далі непростою - понад 300 майданчиків досі є переповненими.

Чому так є? Наразі жоден з обласних полігонів не підписав з містом довгострокову угоду на вивезення ТПВ зі Львова. Я нагадаю, що гарантами зняття блокади з міста виступили обласна державна адміністрація, обласна рада та Кабінет міністрів. Ми зі своєї сторони чітко виконуємо умови підписаного меморандуму і вже цього тижня передбачили перші кошти в розмірі 20 млн гривень на вирішення екологічних проблем в тих містах, які заявили про свою готовність співпрацювати зі Львовом.

Мова, нагадаю, йде про тимчасову допомогу Львову на час побудови сміттєпереробного комплексу», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Як відомо, цього тижня французька компанія «Еджіс» представила план першочергових заходів для стабілізації полігону в Грибовичах. Проект переданий інституту «Гірхімпром» для адаптації до українських норм.

«Ми отримали цього тижня додаткову міжнародну підтримку. Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив, що готовий виділити місту 20 мільйонів євро на першочергові заходи з рекультивації полігону в Великих Грибовичах та будівництво першої черги нового заводу. Нагадаю, що фінансову підтримку в розробці проектних рішень ми ще раніше отримали від уряду Франції. Мені залишається сподіватись, що українська державна влада та її обласне представництво, будуть послідовними, виконають умови меморандуму і сміттєва блокада міста буде раз і назавжди припинена», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

 

 

загрузка...