foto erro de medicacaoВвечері 6 вересня, до дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» доставили 12-річного хлопчика з Львівщини, в якого діагностували правець. Приблизно два тижні тому він травмував стопу. Щеплення проти правця не мав.

 «Дитина в палаті інтенсивної терапії. Отримує все необхідне лікування. Стан важкий, проте на сьогодні стабільний», - сказала Мар’яна Возниця, головний лікар «ОХМАТДИТу», в коментарі ZAXID.NET

Нагадаємо, що це вже другий зафіксований випадок захворювання на правець на Львівщині в цьому році. Форпост уже повідомляв про зареєстрований випадок захворювання на правець у дитини віком 3 роки. Вчора також був зафіксовани випадок захворювання і на Хмельниччині.

Минулорічна статистика на Львівщині свідчить ще про два випадки захворювання дітей віком 5 і 8 років. Ніхто з хворих дітей не був вакцинований від правця. 

Нагадаємо, що правець (або, як ще називають - стовбняк) – це важке токсикоінфекційне захворювання, що виникає при інфікуванні будь-яких ран, в т.ч. дрібних подряпин. Вхідними воротами для інфекції є місця травмування шкіри - рани, подряпини. Збудник уражає нервову систему, породжує тонічні і тетанічні судоми скелетних м'язових волокон, що призводять до асфіксії. 

Хвороба розвивається при проникненні збудника через порізи, отвори від скалок і укусів, у місцях ран, через ділянки шкіри, пошкоджені в результаті потертостей.

stolbnakЯк правило, тільки сильне поранення або велика відкрита рана на тілі можуть послужити сигналом звернення хворого до лікаря. З звичайними порізами мало, хто звертається. Тому і ризик захворювань вище серед тих, хто отримує невеликі ранки.

Звичайне оброблення рани антисептичними засобами (перекис водню, йод, зеленка тощо) знешкодити спори правця не може.

Правець відноситься до смертельно небезпечних інфекцій, з високим рівнем летальності. Тому простіше зробити профілактичні щеплення, ніж термінові. МОЗ України закликає батьків робити щеплення своїм дітям і самим ревакцинуватися кожні десять років. Вакцини є безпечними і надійними, а незначні побічні реакції переносяться набагато легше і проходять без наслідків, на відміну від правцю.

Перше щеплення проводиться у 2-місячному віці, друге в 4 місяці, третє - в 6 місяців. В 18 місяців проводиться ревакцинація. Далі - в 6 та 16 років. Кожні 10 років необхідно повторно проводити ревакцинацію, щоб підтримувати стійкий імунітет до небезпечної хвороби. Саме через десятиліття, ефективність щеплення повністю знижується, тому потрібна повторна ревакцинація. У разі поранення, можна відчувати себе в безпеці тільки за умови, що після останнього щеплення минуло не більше 5 років. 

МОЗ України повідомляє про  достатню кількість людського протиправцевого імуноглобуліну європейського виробництва. Препарат, рекомендований для лікування правцю основними міжнародними протоколами, має прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я та відповідає стандартам GMP. Міністерство охорони здоров’я України закликає робити щеплення, проте не рекомендує використовувати препарати російського виробництва, особливо імунобіологічні. Ці препарати не зареєстровані в Україні, не мають жодного міжнародного сертифікату якості, а також, через відсутність офіційної дистрибуції в країні завозяться протизаконно, а отже, немає ніякої гарантії щодо дотримання холодового ланцюга.

 

 

загрузка...