SDC10334Національний університет «Львівська політехніка» розпочинає будівництво нового студентського гуртожитку. Дев’ятиповерхову будівлю зведуть у Студмістечку на вулиці Відкритій, поряд зі студентськими гуртожитками № 10. Про це пише «Аудиторія».

«Востаннє ми будували ще наприкінці 1980-х років – гуртожиток № 15, а перед тим № 14. На той час вони були новим словом у проектуванні студентського житла. Наші напрацювання використовували для будівництва в різних вишах. Тож, проектуючи зараз новий гуртожиток, ми відштовхувалися від нашого досвіду та враховували найкращі європейські зразки. Головний акцент робили на тому, щоб забезпечити максимальний комфорт для студентів. А також і на тому, щоб оптимально використати відведену ділянку», – розповів головний архітектор проекту, доцент кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури Львівської політехніки Ігор Гнесь.

Новий гуртожиток буде мати чимало позитивних нововведень, стверджують проектанти. Перш за все кожна студентська кімната матиме власний санвузол – туалет, умивальник і душ. Аспіранти мешкатимуть по одному в блоці з двох кімнат, які матимуть спільний санвузол. Також у кожній кімнаті буде своя кухня – з електроплитою, холодильником, столиком і кріслами.

«Колись у гуртожитках ми будували по дві кухні на поверх. Та, проаналізувавши, що студенти не надто ефективно використовують їх, вирішили спроектувати кухні в кожній кімнаті. Вони будуть відділені перегородкою та забезпечені подвійною системою вентиляції, – зазначив Ігор Петрович. – Не буде в цьому гуртожитку й загальних кімнат відпочинку. Натомість – великі центральні холи, де можна буде поставити тенісний стіл, чи м’які меблі і телевізор, або використовувати цей простір для проведення різних заходів – виставок, студентських воркшопів, вечірок. Наразі ми запланували, що такі холи будуть у частині гуртожитку на кожному поверсі, а в частині – через поверх. А там, де не буде такого холу, облаштуємо галерею з видом униз. Думаю, це студентам сподобається. На кожному поверсі будуть також великі тераси, а житлові кімнати матимуть французькі балкони».

Окрему увагу обіцяють надати заняттям спортом. Зазначається, що у новому гуртожитку буде два величезні спортивні зали. Один – із тренажерами, в півпідвальному приміщенні, яке буде добре провітрюватися і матиме вікна, орієнтовані до сонця. Паралельно будуть також приміщення, де студенти збиратимуться на різні обговорення чи дискотеки. А в центральній частині просторого горища зроблять універсальне приміщення для ігор у баскетбол, волейбол. Оскільки ці зали розмістять над холом, то це не створюватиме дискомфорту мешканцям поверхів нижче.

В підвалі облаштують досить велике приміщення для зберігання велосипедів. А біля гуртожитку № 10 – кілька критих велостоянок.

«Покращать і благоустрій довкола прилеглих гуртожитків. Навпроти гуртожитку № 10 плануємо зробити п’ять сучасних ігрових майданчиків із відповідним покриттям та гімнастичну доріжку. Такі ж п’ять спортмайданчиків будуть і навпроти гуртожитку № 5. Ними зможуть користуватися не лише студенти, а й мешканці будинків поруч. Поза цим проектом хочемо також облаштувати велодоріжку від Студмістечка до навчальних корпусів», – додав співрозмовник.

Обіцяють подбати про маломобільних студентів. На першому поверсі нового гуртожитку буде ряд кімнат для студентів із особливими потребами. Там все буде пристосоване саме для таких мешканців. Новий гуртожиток матиме ліфти і всюди буде облаштований пандусами, щоб без проблем можна було потрапити в будь-яку частину гуртожитку. Пандуси зроблять і в гуртожитку № 10.

Нагадаємо, раніше питання будівництва гуртожитку було у центрі скандалу. Мешканці сусідніх будинків висловлювали побоювання, що будівництво може позбавити їх житла, бо відбувається на зсувонебезпечній ділянці. «Сусідні будинки Політехніки мають пошкодження після попередніх будівництв, є тріщини на 5 поверхів. Також є квартири, де ця тріщина наскрізна, і туди задуває повітря. Тому ініціативна група мешканців прийняла рішення звертатися в усі інстанції щодо скасування цього будівництва», – розповідав кореспондентці Tvoemisto Павло Бачинський, педагог-організатор та вчитель у школі №50 ім. Макаренка.

Водночас, проректор із навчально-виробничої роботи «Львівської політехніки», кандидат технічних наук Володимир Крайовський заперечував такі побоювання, запевняючи, що висновки експертиз підтвердили – будівництво на цій ділянці можливо. «Висновки геології на замовлення Політехніки кажуть, що застережень щодо зсуву ґрунтів немає, – каже він. – Інакше ми би не починали робіт. Я також мешкаю на Остроградських 20. Є висновок про обстеження будинку і теж є висновки, що будівництво не зашкодить стану будівлі».