52153615613Співробітники Управління Служби безпеки України у Львівській області вручили копії кримінальних справ НКВС проти членів національно-визвольного руху родичам бійців Української повстанської армії Ольги Ільків та Анастасії Петричкович-Закидальської. Передача документів відбулася під час урочистостей з нагоди відзначення Дня захисника України та 75-ї річниці створення УПА. Про це повідомила СБУ Львівщини.

Як наголосив начальник Львівського СБУ Олександр Ткачук, Служба ніколи більше не перетвориться на каральний орган носіїв тоталітарної, імперської ідеології. "Наше місце у Європі, і ми завжди працюватимемо виключно у рамках законів та зважаючи на права людини", - сказав він.

Ткачук додав, що передача двох карних справ борців проти окупаційних режимів – не разова акція до свята. Служба продовжує кропітку роботу із розвінчання старих радянських і нових російських міфів про повстанську армію.

"До нас може звернутися будь-хто, хто постраждав від політичних репресій і отримати копію справи. Вірю, що для багатьох це дуже важливо", - наголосив начальник львівського СБУ. Усього в архіві Управління наразі зберігається близько 60 тисяч томів на осіб, які були засуджені за політичними статтями. Також частково збереглися речові докази по справах, такі як світлини і інші артефакти, що стосуються тематики Українського визвольного руху, церкви, дисидентів, рукописні документи та інше.

Цього дня у Львові співробітники СБУ також поклали квіти до пам’ятника Невідомому воїну УПА та до інших меморіалів у різних районах області.

Крім того, 19 жовтня у Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" розпочне роботу виставка присвячена 75-й річниці створення УПА. Серед її експонатів унікальні речі, надані СБУ – артефакти та речові докази, що стосуються Українського визвольного руху.

Довідка.

Ольга Фаустинівна Ільків, зв'язкова Романа Шухевича, позивний "Роксоляна", 14 років провела у радянських тюрмах.

Анастасія Федорівна Петричкович-Закидальська, член національно-визвольного руху, ув'язнена сталінських таборів.