skameyka park leto trava
Фото ілюстративне
Громадські організації Дрогобича спільно зі студентською молоддю міста напрацювали концепції розвитку малих парків міста. Парки на вулицях Л. Українки, І. Франка та Т. Шевченка можуть в скорому часі отримати нове обличчя та стати сучасними і креативними осередками проведення вільного часу для молоді. Про це пише Трускавець.Online.

Парк біля Народного дому запропоновано назвати парком ім. І. Франка, оскільки поряд із ним знаходиться монумент письменнику. Парк би мав виконувати функцію культурно-відпочинкової зони, який би забезпечував потреби молоді, дозвілля для дітей, проведення культурних подій та мав би володіти розвинутою інфраструктурою. Зокрема за оцінкою важливості тут би мали обов’язково бути смітники, туалети, інформаційні стенди, виставково-музейний майданчик, пандуси, газон, ігрові зони, велопарковки, WI-FI. освітлення з розетками, лавочки з накриттям, імпровізована сцена, камери спостереження та контейнер для вигулу собак. Згідно з думками учасників точно в парку не мало б бути МАФів, продажу алкоголю та клумб.

Парк між філологічним факультетом та головним корпусом ДДПУ мав би мати назву “Студентський”. Основною його функцією мало б стати дозвілля студентів. Парк би мав слугувати місцем проведення просвітницьких та культурних подій, дозвілля студентів та дітей, заняття спортом та наповнений креативними об’єктами. За важливістю об’єктів у парку мали б бути лавки, ліхтарі та смітники (всі об’єкти креативні), велопарковки, оновлений тенісний корт та волейбольний майданчик. Також є ідея встановити у парку скульптуру студента. Також у парку мав би бути оновлений дитячий ігровий майданчик, розміщений літній лекторій, встановлена цікава альтанка та велосипед, який виробляє енергію. Також за можливості у парку вартувало б організувати фотозону для студентів. У парку точно не має бути зони для вигулу собак та продажу алкоголю.

Парк позаду біологічного факультету ДДПУ пропонують назвати “Голландським еко-двориком”. Він би мав виконувати функцію дендропарку та слугувати місцем відпочинку для всіх категорій населення. За пріоритетністю парк би мав мати смітники, веб-камери та охорону, озеленення і клумби, якісний газон, оригінальне освітлення, вбиральню та Wi-Fi зону. У парку також мали б бути оригінальні лавочки, місце для виставок та майстер-класів, зелені насадження та скульптури, романтична зона та качелі і місце для занять йогою. Також у парку могла б бути при вході велопарковка та сонячні панелі.

“Наступними етапами роботи над парками буде оголошення конкурсу серед архітекторів та ландшафтних дизайнерів на кращий проект парку, виготовлення проектно-кошторисної документації. Кошти на співфінансування закладає Дрогобицька міська рада і до кінця року проекти будуть подані на конкурс Державного фонду регіонального розвитку” – зазначив представник ГО “Український молодіжний прорив” Олег Дукас.

До слова, працювали над концепцією розвитку парків міста в межах проекту “Залучення громади до формування концепції розвитку міських парків”, що реалізує ГО “Український молодіжний прорив” спільно з ініціативною групою мешканців міста “Дрогобич – мій дім” в партнерстві з “Інститутом міста Дрогобича” та ГО “Всеукраїнське Об’єднання “Єднаюча Сила” в рамках Київського Діалогу за підтримки Міністерства Закордонних Справ Німеччини відбулась підсумкова стратегічна сесія зі створення концепції розвитку трьох малих парків міста на вул. Лесі Українки, І. Франка та Т. Шевченка. Її метою було узагальнити всі ідеї та напрацювання з першого семінару та трьох “Майстерень парку”, які напрацювали безпосередні їх користувачі. Кожен парк аналізувався окремо. Також кожному парку було запропоновано дати назву, яка б найкраще його характеризувала.