59e86826cb998 osize1068x623q71hf45644
Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Мешканця Вроцлава Кшиштофа Мадея оштрафували на 1000 злотих (майже 7 тис. грн) за те, що він зірвав у місцевій школі український прапор та вигукував «українці – вбивці». Про це інформує «Польське радіо» з посиланням на «Gazeta Wrocławska».

«Gazeta Wrocławska» пише: "Торік Мадей прийшов у початкову школу, де навчаються діти різних національностей, для яких організують національні свята. Цього дня в рамках проекту «Толерантний європеєць» відбувався український день. У школі на стіні висіла газета з українськими кольорами, а у вікнах були вивішені прапори України.

У суді повідомили, що Мадей зірвав газету, кинув на стіл бібліотекарці та почав кричати, що «українці є вбивцями». Адвокатка обвинуваченого наголосила, що Мадей мав на увазі не всіх українців, а лише членів ОУН-УПА. Зазначається, що під час розслідування Мадей говорив слідчим, що «українські націоналісти під час волинської різні вбивали дітей і вчителів». Також він додав, що цей захід в школі – «це пропагування антисемітизму і расизму по-українськи». Обвинувачений наголосив, що повторив би свій вчинок ще раз. З рішенням суду Мадей не погоджується і планує його оскаржувати. Також повідомляє, що не визнає своєї вини у підбурюванні до національної ворожнечі".