dsc 0121 novyy razmer 4Сьогодні, 18 листопада, у міжнародному пункті пропуску Шегині не дозволили в’їзд у Польщу Святославу Шереметі, відповідальному секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій та директору комунального підприємства Львівської облради «Доля». Про це Форпосту розповів Святослав Шеремета.

«Мені повідомили, що мені на рік заборонений в’їзд у Польщу, а також у зону Шенген. Також повідомили, що мені анулювали мою німецьку візу. Тобто виглядає так, що на рік мені закритий виїзд закордон у країни Шенгену. Також мені дали координати, куди я можу звернутися, щоб отримати обгрунтування», - розповів Святослав Шеремета.

Він також додав, що оскаржуватиме це рішення: «Я вважаю, що це абсолютно необгрунтовано. Я нічого такого не робив, щоб це дало право Польщі давати таку заборону».

До слова, Святослав Шеремета разом із представниками громадських організацій Надсяння їхав до польського міста Ланьцут вшановувати загиблих воїнів Української народної республіки та Української галицької армії.

Нагадаємо, минулого четверга міністра закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський поінформував, що Польща запускає «процедури з метою заборони в’їзду до Польщі особам, котрі підтримують вкрай антипольську позицію». Він додав, що наслідки понесуть також ті особи, котрі на адміністративному рівні, з політичних мотивів, забороняють продовжувати ексгумації останків тіл поляків, котрі загинули у період Другої світової війни на терені України та відновлювати польські місця пам’яті (йдеться про дії Інституту національної пам’яті Польщі – ред.).

У відповідь в українському Міністерстві закордонних справ заявили, що в Україні немає антипольських настроїв. Київ також звернув увагу, що історичні суперечки потрібно вирішувати згідно з християнською засадою «пробачаємо і просимо пробачення» та без нав’язування своєї версії.

У понеділок Ващиковський поінформував, що стосовно одного з українських посадовців запущена процедура заборони в’їзду до Польщі. На хвилях Польського радіо міністр закордонних справ Польщі сказав, що досі Польща «стискала зуби у двосторонніх справах, що ділять Україну та Польщу», однак дійшла висновку, що «поляків використовують». «Говоримо відверто: російська агресія не може бути виправданням, аби не вирішувати ці питання», - сказав Ващиковський.