waste disposal binsУ Дрогобичі запроваджуть систему сортування, перероблення і утилізації сміття.

Про це на прес-конференції в Ратуші повідомив керівник КП «Комбінат міського господарства» Андрій Янів, – передає власкор IA ZIK.

Щодо реалізації норм закону «Про відходи» та планів на 2018 рік, посадовець зауважив, що на сміттєвих майданчиках міста уже встановлено контейнери для збору ПЕТ пляшок. Запроваджуючи процес роздільного сортування сміття, зважаючи на дорогу вартість спеціальних контейнерів, спершу їх закуплятимуть і встановлюватимуть у центральній частині міста та у місцях масового скупчення побутових відходів. Загалом передбачено 9 таких місць.

«На балансі підприємства уже є 30 нових контейнерів, які плануємо встановити для збирання роздільного сміття, – сказав А. Янів. – Загалом в місті розміщено понад 500 контейнерів».

Керівник комунального підприємства розповів, що за останні роки вдалося встановити 46 нових сміттєвих майданчиків у місті. Однак, близько половини їх уже зруйновано зловмисниками, тому підприємству доводиться витрачати додаткові кошти на ремонт. Не виключено, що така доля чекає й на нові урни, призначені для роздільного сміття.

Загалом на нових контейнерах розмістять написи-пам’ятки та візуальні позначки щодо вмісту контейнерів.

Окремо посадовець розповів про облаштування сміттєвого майданчика на вулиці М. Грушевського. За словами Андрія Яніва, на новому місці в цьому році планується облаштувати сучасний майданчик з контейнерами, які будуть розташовані під землею.

Основну увагу на початку запровадження процесу сміттєсортування у Дрогобичі акцентують на інформаційній кампанії, яку проводитимуть у навчальних закладах, громадському транспорті, ЗМІ та безпосередньо серед громади міста. Андрій Янів закликав журналістів до співпраці в цьому напрямі.

Однією з вагомих проблем, яку нині має підприємство – застарілий спецтранспорт, який часто виходить з ладу, що призводить до збоїв у графіку вивозу ТПВ з міста. У 2017 році було придбано одну одиницю спецтехніки для збору сміття, на майбутнє планують придбання ще декількох одиниць транспорту.

Окрім цього, Андрій Янів наголосив, що зараз ведеться робота із встановлення у місті сортувальної лінії, що, своєю чергою, призведе до зменшення навантаження на полігон, що поблизу с. Брониця.

 

загрузка...