Сьогодні, 29 січня, на нараді в ЛОДА громадські активісти звернулись до департаменту охорони здоров’я  з вимогою створити належні умови для проведення медогляду на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння осіб, котрі вчинили адмінправопорушення. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала Наталія Шелестак.  

«Ми разом з Юрієм Чергою, Ігорем Зінкевичем, Олегом Радиком та іншими активістами та адвокатами звертаємося до департаменту охорони здоров‘я з вимогою створити належні легальні умови для проведення медичного огляду на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння осіб, котрі вчинили адмінправопорушення.

На сьогодні діє наказ, в якому вказані певні заклади, де можуть проводитися огляди, але не створено належних умов, нема лабораторій, не закуплено смужок-тестів, не проводяться спец навчання лікарів, тощо. Це призвело до того, що значна частина водіїв, що дозволяють собі сісти за кермо в стані сп‘яніння зрозуміли, що можуть запросто уникнути покарання! Ми бачимо у цьому чітку загрозу життю і здоров‘ю громадян, оскільки за статистикою значний відсоток ДТП скоєно водіями в стані алкогольного чи наркотичного сп‘яніння», - сказала Наталія Шелестак.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка дав часу до 12 лютого для вирішення питання по суті.

Як повідомляв раніше начальник управління охорони здоров’я міста Львова Володимир Зуб, міські лікарні, зокрема лікарня швидкої медичної допомоги та 8-ма лікарня, до яких працівники поліції доправляють водіїв на виявлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, не мають можливостей і юридичних підстав для такої практики, оскільки вона не входить в компетенцію міських лікувальних установ. Водночас, станом на зараз немає жодного оприлюдненого документу, який би підтверджував офіційне закриття спеціалізованого кабінету медичного огляду на вул. Науковій, 49. 

 

загрузка...