10329177 709713932421439 6936074300213996247 n4 роки тому, 14 червня 2014 року, 49 українських військових було збито російськими окупантами під час приземлення літака ІЛ-76 в аеропорту «Луганськ». 25-а військово-транспортна авіація. Екіпаж із Запоріжжя. Командир екіпажу, полковник Олександр Білий. 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу.

Луганський аеропорт перебував під контролем українських військових, але терористи розташували навколо нього велику кількість вогневих точок і тримали летовище фактично в облозі бойовиків.

Бойовики випустили 2 ракети із ПЗРК «Ігла» по літаку, а потім розстріляли його із великокаліберного кулемета запалювальними кулями.

Згодом, під час розслідування, виявилось, що РФ проводила постійні радіоперехоплення, і було прослуховування наших радіочастот. Тобто терористам повідомили, що летить літак.

Коли літак впав, територію падіння ніхто не огороджував, на фоні рештків знімалися терористи…

Це вже потім було збито малайзійський Боїнг, це вже потім були фото і відео на фоні рештків і тіл, це вже потім було пограбування трупів…

У лютому 2017 року СБУ оприлюднила запис розмов луганських бойовиків, відповідно до якого організаторами збиття літака були тогочасний командир батальйону «Зоря» Ігор Плотницький, його заступник Андрій Патрушев та командир батальйону «Вітязь» Олексій Гурєєв. 7 жовтня СБУ повідомила, що підозрює найманців ПВК «Вагнер» Олександра Гуральова з Улан-Уде та Андрія Лєбєдєва з Ярославської області у тому, що вони безпосередньо стріляли з ПЗРК по літаках.

Однією із версій знищення в Луганську літака є зрада з боку диспетчерів польоту. Вони могли сприяти витоку інформації про переміщення літака.

Заступнику керівника антитерористичної операції генерал-майору Віктору Назарову було висунуто підозру у недбальстві, що призвела до збиття літака. Його заарештовали, а після внесення застави – звільнили з-під варти.

Остаточно СБУ сформувало йому підозру в службовій недбалості, яка полягала у нехтуванні інформацією Служби Безпеки про підготовку теракту. Назаров свою вину не визнав.

27 березня 2017 року обвинуваченого в службовій недбалості у справі про збитий Іл-76 генерал-майора Генштабу ВСУ Віктора Назарова у Павлограді засудили до 7 років позбавлення волі. 26 вересня Апеляційний суд Дніпропетровської області почав розгляд апеляційної скарги генерал-майора Назарова.

загрузка...