1 62196980 2316211055365182 9153924576047005696 nЗ ким іде на вибори Прем’єр-міністр України.

Оновлення парламенту та «молоді обличчя» – то, без сумніву один із головних трендів цієї виборчої кампанії. Деякі політичні сили настільки наголошують на «новизні» своїх кандидатів, що може скластися хибне враження, ніби відсутність досвіду – це не недолік, а взагалі позитивна риса політика. Іншим шляхом пішла нещодавно створена партія «Українська стратегія Гройсмана». Команда тут молода (середній вік першої десятки – 44 роки), однак у кожного за плечима вже є багаж серйозних досягнень.

Що й казати, якщо самому Володимирові Гройсману лише 41 рік. Він – наймолодший Прем’єр-міністр в історії України. До того був наймолодшим спікером парламенту, ще раніше – наймолодшим міським головою. Рівень довіри до політика на всіх посадах був доволі високим.

«Коли мені було 28, я хотів, щоб у рідному місті якість життя змінилась. Я пообіцяв містянам зробити все, щоб місто процвітало», пригадує глава Уряду, «А в 41 я відчуваю відповідальність за країну. Я знаю, як робити відчутні для кожного з нас зміни.Тому не хочу більше бути гравцем чужої збірної, а вирішив сформувати власну команду "Українська стратегія Гройсмана", яка знає, як зробити швидкі зміни, знає, у чому проблеми і як їх вирішити, щоб вони більше не виникали. Наголошую, я іду в Раду не знову, а вперше вперше з командою, яку я сформував».

1 62341984 858994657803481 4871382169462767616 n

Успішні реформи – візитка політика

Володимир Гройсман трьома роками роботи на чолі Кабінету міністрів напрацював на імідж реформатора. Однак жодна людина не може змінити країну самотужки. Ті, хто підставляв плече Премєрові в складній роботі, й зараз поруч із ним. Так під другим номером в «Українській стратегії Гройсмана» міністр освіти та науки Лілія Гриневич, яка впровадила рік тому «нову українську школу» – програму, що адаптувала найкращий європейський досвід:

«Освітня реформа - це марафон на десятиліття. Одна слабинка на цьому шляху - і вся праця десятків людей буде знівельована. Тому потрібні вартові змін. Ми не маємо права відступити назад. І тому я сьогодні тут, з цією командою»

У першій десятці також знайшлося місце наймолодшому членові Уряду – Міністру Кабінету Міністрів Олександрові Саєнку – ідеологу реформи держслужби; міністрові юстиції Петрові Петренкуініціатору відкриття та створення нових реєстрів даних; співавтору змін до Бюджетного та Податкового кодексів, які збільшили фінансову спроможність і самостійність громад Сергієві Марченку (він, до слова, долучився до мед реформи, розробивши систему «гроші ходять за пацієнтом»); секретарю Вінницької міськради Павлові Яблонському (а Вінниця незмінно входить до ТОП-3 найкращих міст України за різноманітними рейтингами) та чи не найефективнішому парламентарю цього скликання Віктору Єленському.

Збільшення обсягів українського книгодрукування і небувалий ренесанс вітчизняного кінематографу пов’язують із ім’ям міністра культури Євгена Нищука (№5 у виборчому списку УСГ). Він наголошує: спокійна наполеглива праця, а не пустопорожні обіцянки – єдиний шлях до успіху та процвітання.

«Суспільству нав’язуються страхи, роздмухують тривоги і нав’язують безвихідь. І в цей час «народні» політичні «цілителі» обіцяють прості способи покращити життя ще вчора– зазначив Нищук, – «За таких умов як здобути довіру людей, як реально домогтися позитивних змін? Це треба робити з позицій відвертості, розуму, фаховості, досвіду, великої компетентності і відповідальності. Це і є та команда, яку сформував Володимир Гройсман. І я радий бути в цій команді зі своїм досвідом».

1 62601889 881481718855161 4096067347637338112 n

Захист України та українців

Останнім часом політична ситуація ставить перед Україною нові важкі виклики. Це і збройна агресія Росії, окупація територій і гостра необхідність відстоювати інтереси України на міжнародній арені.

Оборонну сферу в «Українській стратегії Гройсмана» куруватиме Андрій Тетерук. Він був добровольцем на фронті, а згодом став командиром батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець». У парламенті курував соціальний і правовий захист військовослужбовців і їх сімей.

Під високим третім номером у списку – перший заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова, відома тим, що представляє інтереси українського та кримськотатарського народів за кордоном. «Наша команда має три ключові елементи: візію, досвід, і головне – потужне бажання зробити Україну не просто місцем на карті»,  каже Джапарова.

Стратегічні плани

«Українській стратегії Гройсмана» найлегше пояснити – що саме вони робитимутьу парламенті. Те, що й робили – проводжувати розпочаті реформи, гарантувати їхню незворотність, прискорити зміни і зробити відчутнішими для людей. Серед пріоритетів «стратеги» також називають поліпшення якості життя людей в кожній громаді та розбудова справжнього середнього класу.

«Передати повноваження і ресурси на місця та створити в Україні справжній середній клас – вважаю це є запорукою успіху України», – наголосив лідер партії Володимир Гройсман, «Ми точно знаємо, як потрібно робити ці зміни. Ми знаємо, що таке відповідальна політика. Я хочу стати спільно зі своєю командою успіхом українців. Нашим спільним успіхом».

Дмитро ГАЛЕВИЧ

 

 

загрузка...