У 2-му поліклінічному відділенні комунальної 6-ї міської поліклініки Львова, що обслуговує майже 16 тисяч винниківчан, відкрили сучасний кабінет із цифровим рентген-обладнанням. Апарат дає змогу швидко і максимально точно діагностувати захворювання, визначати їх локалізацію та оцінювати динаміку процесу лікування. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

«У 2010 році це відділення було відкрите після довгого капітального ремонту. Достатньо не погано воно функціонує. Була велика проблема – це рентген-кабінет, де було старе обладнання. Цього року в рамках оновлення обладнання місто Львів купило сюди рентген-апарат, на що використано 2 млн 800 тис грн. Апарат працює, в хорошому стані. Приємно, що саме відділення дуже якісне, хороший персонал, хороші відгуки. Що ще буде потрібно, будемо допомагати з обладнанням. Нам важливо, щоб люди мали якісні послуги», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Вартість цифрової рентгенівської системи на два робочих місця «Red Speed» японської фірми «Shimadzu» – 2,8 млн. грн.

Раніше у 2-му поліклінічному відділенні був рентген-апарат, проте він часто виходив з ладу, і через закінчення терміну експлуатації його демонтували у 2007 році. Тепер же з допомогою нового сучасного обладнання, яке в десятки разів зменшує променеве навантаження, всі результати обстеження з’являються на моніторі комп’ютера за декілька секунд.

«Переваги використання такого рентген-обладнання – це швидкість отримання зображення, можливість цифрової обробки і деталізації дрібних анатомічних структур, а також можливість виконання комп’ютерної радіографії. Діагностичну інформацію можна пересилати на комп’ютер лікаря, і вона зберігатиметься в базі даних, а архівні дослідження можна використовувати для порівняння стану пацієнта в динаміці. Пацієнт отримуватиме плівку, яку не потрібно проявляти. Її роздруковуватимуть на принтері для термічних знімків. Це сприяє екологічній безпеці технологічного процесу, адже немає необхідності використовувати хімічні реактиви, як у плівковій рентгенографії», - пояснює головний лікар комунальної 6-ї міської поліклініки м. Львова Юрій Токарєв.

Зі слів головного лікаря, вже отримано всі необхідні дозволи для проведення рентген-обстежень та проведено навчання медичного персоналу. Тож сучасна цифрова рентген-система готова до використання.

Варто зазначити, що поліклінічне відділення у Винниках відновило свою роботу у 2010 році після декількох років реконструкції.

«В червні 2010 року, після трирічного відновлення та реконструкції, у Винниках розпочало свою роботу 2-ге поліклінічне відділення комунальної 6-ї міської поліклініки Львова. Тоді на реконструкцію з укріпленням фундаментів, надбудовою 3-го та мансардного поверхів, заміною всіх мереж та обладнання, з міського бюджету було використано 4,7 млн. грн. До реконструкції у поліклініці був рентген-апарат, проте його демонтували через закінчення терміну експлуатації і непридатність до роботи. Тому потреба в сучасному рентген-кабінеті була, її відчували мешканці, які в той час були змушені обстежуватись або в місцевому госпіталі, або у Львові в 6-тій міській поліклініці на вул. Медової Печери. Тепер же місто виділило кошти на новий рентген-апарат для поліклінічного відділення у Винниках, і зараз відділення оснащене необхідною медичною апаратурою та інструментарієм, забезпечене санітарним автотранспортом для обслуговування», - розповів начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Сьогодні в зоні обслуговування 2-го поліклінічного відділення проживає 15 725 мешканців міста Винники. Також за допомогою звертаються мешканці прилеглих до Винник сіл Пустомитівського району. 

У структурі 2-го поліклінічного відділення є 10 дільниць сімейного лікаря, кабінети спеціалістів вузького профілю: хірургічний, отоларингологічний, неврологічний, офтальмологічний, гінекологічний; фізіотерепавтичний кабінет, рентген-кабінет, кабінет профілактичних щеплень, процедурний, долікарський, інформаційно-статистичний кабінет, клініко-діагностична лабораторія та денний терапевтичний стаціонар на 15 ліжок.

Довідка

У липні торік сесія Львівської міської ради затвердила Комплексну програму підтримки соціальної сфери та інфраструктури громад м. Винники та смт. Рудно і Брюховичі на 2016-2020 роки. Метою Програми є соціально-економічний та культурний розвиток територіальних громад міста Винники і селищ Рудно та Брюховичі. Очікується, що її виконання дасть змогу забезпечити ці громади якісними адміністративними, медичними, житлово-комунальними, транспортними послугами, належним рівнем благоустрою населених пунктів, освітянським та культурним розвитком, сприяти залученню інвестицій, розвитку рекреації тощо.