84eb05a259f42e64eb8918c9580d7468023cfa4e 900Наприкінці 2017 року відділ освіти Пустомитівської райдержадміністрації без конкурсів віддав новояворівській компанії майже півмільйона гривень. Так,  з 5 по 22 грудня, освітяни підписали з компанією «Мальви-меблі» 6 прямих угод на поставку шкільних лав та шафок, дитячих столів і стінок, одинарних ліжок та комплектів учнівських меблів для старших класів. Загальна вартість усіх угод становить 494,7 тис. грн. Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та досліджень.

Усі ці товари, відповідно до Єдиного закупівельного словника, відносяться до класу «шкільні меблі», а так як їхня загальна вартість перевищує встановлений Законом поріг у 200 тисяч гривень, від якого замовники зобов’язані проводити конкурентні закупівлі, то в цьому випадку освітяни були змушені здійснити процедуру відкритих торгів, де вже за результатами аукціону вибрати найбільш економічно вигідну пропозицію. Натомість, Пустомитівський відділ освіти ймовірно проігнорував вимоги законодавства та віддав замовлення компанії з якою працював і раніше.

28537046 1729242123765204 613912698 n 1Вперше освітяни прозвітували про договір з ТОВ «Мальви-меблі» у лютому минулого року на поставку меблів для дитячого садка на 15 тис. грн. А вже за рік співпраці між освітянами та ТОВ «Мальви-меблі» укладено 16 угод на загальну суму 1,1 млн. грн.

При цьому 7 угод з компанією було підписано за результатами проведення замовником конкурентних-допорогових закупівель, де ТОВ «Мальви-меблі» завжди подавало ціну дорожче від своїх конкурентів, однак відділ освіти у всіх випадках відхиляв найдешевші пропозиції учасників та віддавав перемогу «знайомій» фірмі.

Так, до прикладу, у серпні минулого року на закупівлі учнівських парт освітяни відхилили три найбільш економічно вигідні пропозиції учасників. Зокрема, пропозицію АТ «Новий Стиль», яка була дешевшою від пропозиції переможця на 14 тис. грн,  відхили через нібито неподання інформаційної довідки про досвід виконання аналогічних договорів. Однак серед тендерної пропозиції АТ «Новий стиль» ми виявили документ із назвою «аналогічні договори», де якраз і присутня довідка з усією необхідною інформацією, яку вимагав замовник. Таким чином є підстави вважати, що дана пропозиція учасника була відхилена неправомірно.

 

«Улюблена» компанія Пустомитівських освітян зареєстрована у Яворівському районі, місті Ноявояворівськ. Кінцевими беніфіціарними власниками ТОВ «Мальви-меблі» є Іван Кіцила, Наталія та Святослав Олійники. ТОВ «Мальви-меблі» входить до складу корпорації «Мальви маркет» разом із компаніями «Підприємство Мальви ЛТД», «Технології комфорту» та ТзОВ «Мальви-Метал». Івану Кіцилі також належить ПП «Львівдах», яке правоохоронці підозрюють в умисному привласненні бюджетних коштів шляхом внесення неправдивих даних в акти виконання будівельних робіт. Мова іде про 5 договорів з управлінням капбудівництва ЛОДА на масштабну реконструкцію будівель соціальної інфраструктури у Львові та Львівській області.

Експерти Центру звернулись у Західний офіс Державної аудиторської служби з вимогою перевірити виявлені порушення та зобов’язати замовника вжити заходів щодо уникнення даних порушень при проведені закупівель у майбутньому.