На ринку праці Львівщини й надалі має місце підвищення ділової активності, що позитивно позначається на динаміці пошуку працівників. У січні-лютому послугами служби зайнятості скористалися 19,8 тис. безробітних, що на 4,5 тис. менше, ніж у відповідному періоді торік, інформують у прес-службі ЛОДА.
Від підприємств, установ та організацій надійшла інформація про наявність 17,0 тис. вакансій, тобто на 1,7 тис. більше, аніж упродовж двох місяців минулого року.
"Станом на 01.03.2018 року в області було 6749 вільних місць праці, у тому числі 5155 – для робітників (76,1%), 1029 – для службовців (15,2%), 565 – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки (8,4%). Позитивним є те, що в регіоні до 13,1% зменшилася частка вакансій з мінімальною заробітною платою (торік було 25,7%), натомість кількість вільних місць праці із винагородою, що перевищує середньообласний показник, збільшилася до 16,3% (минулоріч ця цифра становила 5,3%). Майже на два відсоткових пункти (до 70,6%) зросла кількість вакансій, у яких пропонований заробіток коливався від мінімального розміру до середнього по області (торік – 68,7%). Середній розмір заробітної плати у вакансіях, відкритих станом на 01.03.2018 р., склав 5195,0 гривень, що на 32% більше, ніж було на початку березня 2017 року", - коментують у ЛОДА
Упродовж перших двох місяців за допомогою служби зайнятості знайшли роботу 8,1 тис. осіб, у тому числі 1,8 тис. безробітних, професійним навчанням охоплено 1,7 тис. краян, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 0,4 тис. жителів області.
Крім цього, кілька десятків раніше безробітних скористались допомогою Центру зайнятості та відкрили валсну справу.
"У звітному періоді 44 працедавці, котрі створили нові робочі місця і за скеруванням центрів зайнятості працевлаштували на них 72 безробітних, отримали компенсацію фактичних витрат зі сплати єдиного соціального внеску. Загальна сума повернених коштів становила 952,8 тис. гривень. Ще 16 клієнтів ЦЗ поринули у сферу бізнесу, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Окрім того, посадовці служби зайнятості допомогли стати на шлях підприємництва особам з числа членів малозабезпечених родин і вимушених переселенців, котрі зголосилися взяти участь у пілотному проекті «Рука допомоги». У січні-лютому комісія, що функціонує при Львівській ОДА, прийняла позитивне рішення щодо надання 24 учасникам цієї програми фінансової допомоги на закупівлю обладнання та матеріалів для організації бізнесу".