05fffffПольський Гданськ упродовж року готовий прийняти другу хвилю працівників зі Львова і загалом з України – 30 тисяч осіб. Про це «Щоденному Львову» повідомив директор Гданського управління праці («Gdański Urząd Pracy») Роланд Буднік.

Сьогодні, за словами Роланда Будніка, у Гданську та найближчих містах – Гдині і Сопоті - працює від 26 до 30 тисяч іноземців. З-поміж них українці становлять 95%.

"Найбільше затребуваними є IT-фахівці. 5 тисяч осіб могли би працевлаштувати вже цього місяця. Потребуємо також спеціалістів в інших галузях - будівництві й сфері послуг", - озвучує Роланд Буднік рейтинг пріоритетних напрямків.

Дефіцит кадрів у Гданську він пояснив трьома причинами: низьким рівнем народжуваності, виїздом 2 млн поляків за кордон на роботу та збільшенням кількості осіб пенсійного віку.

Для працевлаштування у Гданську українцям потрібне легальне проживання – віза чи  документи на постійне місце проживання.

"Ми знаємо, що у вас також бракує працівників. І знаємо, що наші працівники виїжджають на захід, щоб заробити більше, ніж тут. А ваші приїжджають сюди, аби заробити більше, ніж в Україні", - говорить Роланд Буднік.

Аргументами директора на користь трудової еміграції українців у Гданськ є географічна близькість (700 кілометрів від Львова. - «ЩЛ»), нове авіаційне сполучення лоукостом Wizz Air (переліт зі Львова триває 1 годину), відсутність мовного бар’єру, споріднені культура і ментальність.

Сьогодні, за інформацією Роланда Будніка, найбільше українців працює у Вроцлаві. За ним ідуть Варшава, Познань і Гданськ.

Роланд Буднік додав, що українці є дуже добрими працівниками. На них немає скарг. Тож у Гданську хотіли би, щоб вони приїжджали в Польщу цілими сім’ями і почувалися там добре.