31880689 837435823117525 2447116114350571520 nВідтепер, кількість поверхів у новобудовах визначатиметься чисельністю населення та їхньою класифікацією. Про це повідомив Лев Парцхаладзе, ініціатор реформ у будівельній галузі, політик та заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

"На жаль, все частіше наші міста та села починають втрачати свій існуючий вигляд. Сільська місцевість забудовується та перетворюється на міста, хоча фактично не має достатньої інженерної підготовки для цього. У свою чергу, міста починають все більше нагадувати азіатські кам’яні джунглі.

Щоб цього не було в майбутньому, у розробленому новому ДБН щодо планування та забудови територій ми впроваджуємо ранжування висоти житлової забудови населених пунктів залежно від їх класифікації та чисельності населення. Роз’яснюю.

Приміром у невеликих селах з населенням до 1000 осіб дозволяється лише садибна забудова, адже у будівництві великих багатоповерхівок там немає ні потреби, ні раціональності. У селах, де проживає більше 1000 жителів окрім садибної забудови можна проектувати багатоквартирні будинки до 4-х поверхів (до 12 м). Якщо ж це селище міського типу, то допускається розміщення садибної забудови та максимум 5-поверхових багатоквартирних будинків (до 15 м), у містах з населенням до 50-ти тисяч – садибної забудови та будинків не більше 9-поверхів (до 27 м) і так далі.

Максимально допустима висотність житлової забудови у містах з населенням понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування. При цьому параметри висоти визначаються без врахування шатрової покрівлі, якщо вона проектується, а у разі будівництва на складному рельєфі - із врахуванням цокольного поверху", - пише Лев Парцхаладзе у себе на сторінці у Фейсбуці.

Крім того, він додав, що такі нововведення вже затверджено і скоро їх офіційно опублікують.