74 bigДепутати Сокальської районної ради підтримали звернення щодо недопущення міжконфесійного та міжнародного конфлікту у місті Белз.

Відповідне звернення підтримано на останньому засіданні сесії районної ради та скеровано до Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ Львівської ОДА та Львівської обласної ради. Про це ІА ZIK повідомили у Сокальській районній раді.

В Сокальську районну раду звернулись мешканці міста Белз, адміністратор храму РГ УГКЦ Перенесення мощів св. Миколая м. Белз о.О. Яворський, староста Томашівського повіту (Республіка Польща) Я. Ковальчик, війт гміни Белжець (Томашівський повіт Республіки Польща) А .Адамек, Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі щодо недопущення міжконфесійного та міжнародного конфлікту у місті Белз.

Белз є містом, в якому протягом тисячоліття проживали представники різних релігій та віросповідань, залишилося багато сакральних пам’яток тих часів, і сьогодні є місцем паломництва для вірних багатьох релігій. Тут розташована також пам’ятка архітектури місцевого значення – відкритий вівтар (каплиця) св. Валентина, що перебуває у державній власності і знаходиться на балансі Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі.

ДІКЗ у м.Белзі інформує, що 2 травня 2018 року до відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА надійшов лист департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації про надання висновку щодо реєстрації статуту «Релігійної громади Української Православної церкви Київського патріархату парафії Белзької ікони Пресвятої Богородиці у м. Белз, вул. Грушевського, 6в. За цією адресою знаходиться складова памятку архітектури місцевого значення комплексу  сакральних споруд урочища Замочок – відкритий вівтар св. Валентина. У власності релігійної громади УПЦ КП уже знаходиться інша складова комплексу сакральних споруд урочища Замочок – Костел Пресвятої Діви Марії (церква Св.Миколая) за адресою м. Белз, вул. Грушевського, 66.

Заявники повідомляють, що 3 травня 2018 року до Белзької міської ради прибув митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (в миру Вадим Рудюк), секретар управління митрополит  Володимир Бачинський в супроводі заступника голови Сокальської райдержадміністрації М. Поліщука з метою передачі РГ УПІДКП пам’ятки архітектури місцевого значення відкритого вівтаря (каплиці) св.Валентина, який перебуває у державній власності Міністерства культури України.

Представників громади міста Белза, польських партнерів обурює чергова спроба однієї релігійної громади заволодіти відкритим вівтарем (каплицею) св. Валентина, яка після того, як була виведена з аварійного стану стала місцем постійного перебування образу Белзько-Ченстоховської Богородиці (копії, виготовленої громадою польського міста Долгобичува на пропозицию белзької громади про повернення Образу до Белза, звідки він був узятий) і є місцем паломництва людей різних національностей та віросповідань, йдеться у зверненні депутатів

Депутати райради просять допомоги у вирішенні цього конфлікту і недопущення захоплення пам’ятки архітектури місцевого значення відкритого вівтаря (каплиці) св. Валентина, який знаходиться у державній власності і перебуває в оперативному управлінні Державного історико-культурного заповідника у м. Белзі, що може призвести до міжконфесійного і міжнародного конфлікту.