630 360 1518102333 4949 1У 289 школах Львівської області оголосили карантин. За тиждень вірус скосив більше 16 тисяч людей, серед них майже десять тисяч дітей. В опустілих школах дезінфікують приміщення та проводять кварцування. Про це повідомляє Zaxid.net

От уже тиждень, як в класах та коридорах навчально-виховного комплексу села Мшана не чути дитячого сміху. На вимушені канікули через грип пішли понад 300 учнів. Більше третини з них захворіли.

«Дуже часто хворіли діти, був і кір, і ГРВІ, але і був грип. І в останній тиждень з 5 числа в нас почався карантин до 15 лютого. Більше половину класу в кожному класі, навіть класи були такі, де з 30 дітей залишалось тільки 13, з 25 залишалось тільки 8», ‒ розповідає директорка Мшанського НВК Галина Капустинська.

Вчителі та директорка кажуть, що карантин виправданий. У школі працюють лише деякі секції. Щодня класи дезінфікують та кварцують спеціальними лампами. А от садка, що поряд, не зачиняли, хоча грип гуляє й там.

«В садочку немає половини дітей, в нас з 60 більше 30 немає. В мене двоє дітей, вони зараз в садочку і вони мають щеплення», ‒ запевняє мешканка села Мшана Соломія. В сільській амбулаторії майже трьохтисячного села кажуть, що із відлигою пацієнтів дійсно побільшало. «Звертаються, майже кожен день приходять хворі, особливо з підвищеним тиском, температурою, кашлем. І дорослі, і малі мають головні болі, запалень є дуже багато», ‒ розповідає медсестра Мшанської амбулаторії Ірина Лесів.

Через грип навчання призупинили у 289 школах та 22 дитсадках Львівщини. Найбільше хворіють у Мостиському, Буському і Городоцькому районах. «Ми провели понад 100 вірусологічних досліджень на виявлення циркуляції тих чи інших збудників, які спричиняють оцей рід захворюваності, і в 49 випадках ми виявили грип типу А. Грип А викликає більш важке захворювання. Цього року у нас в області померли двоє людей, саме в яких був визначений грип А», ‒ зазначив заступник директора обласного лабораторного центру Олег Когут.

Цьогорічний тип вірусу досить агресивний, кажуть медики. Часто дає ускладнення, особливо пневмонію. Відтак за найперших симптомів слід звертатися до лікаря.