426px Lynx lynx poingНещодавно на Львівщині поблизу Жовківської філії ДП "Укрветсанзавод" з'явилася червонокнижна рідкісна рись, яка зникла із цих терен більше тридцяти років тому. Також у цьому районі були помічені червонокнижні лосі. Про це повідомив голова постійної комісії екології та депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський.

"Прохання до всіх контролюючих органів і свідомих українців зберегти ці види тварин.

Нам всім необхідно докласти максимум зусиль, щоб зберегти флору та фауну, особливо червонокнижну, і дати тваринам та рослинам можливість проживати та рости в природному середовищі.

До слова,  декілька днів тому, під покровом ночі невідомі, яих важко назвати людьми, вже спробували вбити цих рідкісних тварин, було декілька пострілів.

Якщо комусь щось відомо про браконьєрів, які були, чи будуть, помічені в тих районах прошу повідомити мене, або поліцію", - каже еколог.

"Рись євразійська" або "Рись звичайна" унікальна тим, що жоден інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись. В Україні рись зустрічається досить рідко: в Карпатах та на Поліссі. За недостатньо підтвердженими даними зустрічається в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.