1 345e5n7s56h8ot 2Західний апеляційний суд частково задовольнив скаргу ТОВ «Приватна охоронна фірма «Ірбіс» та зобов’язав Яворівську КЕЧ продовжити з фірмою договір оренди на приміщення  колишнього військового профілакторію площею 1 117 кв. м та ділянку площею понад 29,3 га на території Яворівського військового полігону. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, пишуть Наші Гроші. Львів.

Нагадаємо,  приватна охоронна фірма «Ірбіс» орендує колишній військовий санаторій на території полігону з 2012 року. Згідно з угодою, фірма мала відремонтувати колишній санаторій та підтримувати його в належному стані. Проте особливого ремонту тут не зробили, натомість побудували штучний острів та мисливський будиночок. Орендовану територія обнесли парканом та суттєво облагородили – проклали  асфальтовані доріжки, розчистили озера для заняття рибним господарством, облаштували галявини для підкормки тварин та мисливські вишки. Історію цього будинку «НГ.Львів» детально описали у розслідуванні «Таємна пристань Димінського».

У 2015 році угоду оренди автоматично продовжили на три роки – до 2018. У травні 2018 юристи «Ірбісу» вирішили, що угода оренди також автоматично продовжена, але Яворівська КЕЧ не лише не підписала угоди, але й звернулась до суду з позовом про виселення підприємства. Господарський суд Львівської області 29 листопада 2018 року вирішив, що «Ірбіс» не має переважного права продовження дії договору оренди та зобов’язав фірму звільнити орендоване майно та земельну ділянку і передати її Яворівській КЕЧ.

Вже 25 лютого 2019 року було Західний апеляційний господарський суд під головуванням судді Олександра Мирутинка скасував рішення Господарського суду. Відповідна постанова була оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень 5 березня.

На думку суду, угода між  ТОВ «Ірбіс» та Яворівської КЕЧ справді повинна бути продовжена автоматично на три роки, оскільки це вже робили у 2015 році на той же самий строк 3 роки без заперечень з боку Яворівської КЕЧ і Міністерства оборони України.

«Визнати укладеним додатковий договір оренди до договору оренди №7 від 31.05.2012 нерухомого військового майна, розташованого в Старицькому гарнізоні за адресою: Львівська область, Яворівський район, с. Верещиця, Яворівський навчальний центр, на той самий строк та на тих самих умовах, визначених основним договором та додатками до нього, з наступного дня після спливу строку дії попереднього договору», – написано в постанові суду

Щоправда суд відмовив «Ірбісу» в автоматичному продовженні терміну дії договору на 10 років, як просили в позові юристи фірми, оскільки це вже істотні зміни договору, а вони не підлягають автоматичному затвердженню.

Засновниками ТОВ «Приватна охоронна фірма «Ірбіс» є Андрій Борщ (17,6 %) та ТОВ «Народна команда «Футбольний клуб «Карпати» (82,4%). Кінцевими бенефіціарами зазначено Борща та кіпріота Ніколау Хрістікіса.

А контролює фірму почесний (чи то екс-почесний) президент ФК «Карпати» Петро Димінський, який на сьогодні офіційно перебуває в розшуку через звинувачення у вчиненні смертельного ДТП, в якому загинула 31-річна Наталія Тріла.

Вину за вчинення цього ДТП взяв на себе власне співвласник фірми Андрій Борщ. Який, попри докази експертів, що він не керував автомобілем, вперто доводить, що саме він здійснив ДТП,