1 05124013 ak largeЗа два дні відбулося три загоранням сухостою в районі полігону ТПВ у с. Великі Грибовичі, що поблизу Львова. Міські чиновники вважають, що хтось це робить умисне.

Про це кореспонденту ІА ZIK повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

«Позавчора, 20 березня, спершу на території Грибовицької сільської ради, а потім на території Малехівської сільської ради, внаслідок підпалу сухостою, розповсюдилися дві пожежі. ДСНС оперативно виїжджали і гасили підпали, які рухалися у сторону полігону. Вчора, 21 березня, ми мали черговий випадок, коли зі сторони Грибовицької сільської ради виникла пожежа, яку пожежники зупинили за декілька метрів від дороги за якою вже полігон ТПВ і за 15 метрів від озера з гудронами. Знаєте, кажуть, що один раз – це випадок, два рази – статистика, а три – система. Це свідомі підпали – два дні підряд три підпали на межі полігону», – сказав Сергій Бабак.

Також чиновник звернути увагу про ситуацію, яка склалася на полігоні ТПВ поблизу міста Новояворівськ, коли внаслідок підпалу сухостою загорівся полігон ТПВ і його гасили три-чотири доби.

«Я закликаю ДСНС, поліцію, СБУ, у межах своїх повноважень, провести розслідування цих підпалів, вжити превентивних заходів для того, щоб у районі полігону навіть теоретично не могло бути ніяких підпалів. Потрібно вжити також відповідних заходів до голів сільських рад Малехова та Грибовичів, які абсолютно не цікавляться цією темою. Вони навіть не приїздили, щоб оглянути місця підпалів», – наголосив Бабак.

Начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич відзначив про можливі катастрофічні наслідки для природи, якщо вогонь добереться до сміттєзвалища.

«Це небезпека дуже значних масштабів. Закликаємо на місцях створювати відповідні комісії, які можуть вживати відповідні дії. Існує повна безвідповідальність сільських голів та громадян, а це може спричинити жахливі наслідки не лише для природи, але і для громадськості. Ми спостерігаємо там штучні підпали, особливо вночі. У нас є мобільні бригади, фіксуємо та притягуємо до відповідальності, але, на жаль, штрафи дуже дрібні – 170-300 грн юридичного стягнення, на юридичних осіб – 850-1700 грн. На сьогодні ми склали 47 протоколів. Постійно збільшується кількість. Цьому сприяє також рання весна. За цей період минулого року ми склали лиш 17 протоколів», – розповів Микола Маланич.

Також чиновники розповіли, що камери відеоспостереження постійно моніторять ситуацію поблизу полігону ТПВ і моментально реагують на полум’я, щоб попередити пожежників.