1 876858 088543 enshot 1На Львівщині пенсіонер змайстрував диво-автомобіль. Саморобна машина може не лише їздити сушею зі швидкістю 120 кілометрів за годину, а й плавати у воді. Над своїм "Дельфіном" Йосип Гринишин працював три роки. В окрузі авто популярніше будь-якої іномарки.

Про це пише 5 Канал.

Щоб машина стала амфібією потрібно лише заїхати у воду. Тоді автоматично вмикається гвинт і авто попливло. На воді плавуча автівка може рухатися з максимальною швидкістю 15 кілометрів за годину.

Майстер Йосип Гринишин розповідає: "Глибина їй не страшна. То так, як човен плаває . Він може плисти на 10 км глибині. Що метр, що 100, що 1000 метрів, то як в автомобілі, але на воді то є свій кайф . Трохи інше, ніж на дорозі".

Про свій винахід пенсіонер Йосип Гринишин розповідає з гордістю. Три роки, день у день чоловік майстрував водоплавний транспортний засіб.

Чоловік каже: "Зробив взагалі на випадок повені, в нас тут часто заливає. Може, щоб когось врятувати, а ще для відпочинку".

Амфібію зібрав із кількох автівок та сотні запчастин. Усе шукав на металобазах. На це витратив три роки та 5 тисяч доларів. Майстер-самоук не користувався ані схемами, ані підказками. Каже, імпровізував на ходу.

"То теж кермо. Воно проводить рух на воді. Про всяк випадок, якщо заглохне. Рятувальний круг. Про всяк випадок. Тонемо - і все пливемо до берега", - каже винахідник.

Друзі Йосипа Гринишина також не залишилися осторонь диво-транспорту. Мар'ян Підлужний опікується оформленням "Дельфіна".

Чоловік каже: "Працюємо над виготовленням документів. Зараз ми працюємо над таким, як сертифікат відповідності. Доробляємо гальмівну систему. Та машина має відповідати всім нормам та стандартам. Так щоб вона могла їздити по наших дорогах, як інші. 

Тільки-но будуть готові документи, саморобний автомобіль зареєструють та отримають на нього номери.