o 1ciu4gb2731b1qd0cia11oj10toaРазом зі збільшенням температурних показників, стрімко зростає і кількість нещасних випадків на водоймах України. Це зумовлено наближенням купального сезону і необережному відпочинку біля води. Найпоширенішою причиною утоплення є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами.

Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та переоцінка власних можливостей.

Так, 30 травня на Чернігівщині було виявлено двох потонулих. Перший випадок зафіксовано на р. Десна в с. Снов'янка Чернігівського району, а другий - на р. Лисогір в с. Іванківці Сребнянського району.

У свою чергу, на р. Дніпро у Дніпровському районі міста Кам'янське Дніпропетровської області рятувальниками Державного воєнізованого гірничорятувального загону ДСНС України було вилучено з води та передано працівникам поліції тіло жінки 1947 року народження, яка зникла ще 28 травня.

Всього ж упродовж доби 30 травня потонуло 5 осіб.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 274 людини, з яких 25 дітей. При цьому врятовано 138 людей, у тому числі 20 дітей.

Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах, фахівці Служби порятунку розпочали перевірку місць відпочинку біля води, а також проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки!

Зокрема:

- пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

- слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!