3d0224 червня 2019 р. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові відбулася презентація проекту «Створення смартфонного додатку доповненої реальності для експонатів Львівського музею Михайла Грушевського». Про це повідосляє сайт Фотографії старого Львова.

3d04«Завдяки підтримці Українського культурного фонду маємо змогу реалізувати у музеї давно задуманий інноваційний проект. Справа в тім, що меморіальні музеї доволі консервативні, адже створені на базі автентичних споруд, зокрема Музей Михайла Грушевського розташований в автентичній віллі поч. ХХст., що належала історику. Тож насамперед маємо зберегти реліквію, але є й необхідність впровадження нових технологій в музейній роботі, щоб людям було ще цікавіше до нас приходити. І цього річ ми виграли грант на створення додатку з доповненої реальності у музеї» – розповіла координатор проекту, учений секретар музею Софія Легін

Проектом передбачені розробка додатку для смартфонів та створення 20 тривимірних моделей до нього. Серед яких, насамперед, меморіальна вілла та речі родини Грушевських, а також львівський пам’ятник МихайлуГрушевському .

3d06Додаток буде розроблено для користувачів смартфонів на платформах Android та IOS. У ньому можна буде переглянути усі 20 сканованих музейних предметів.Також всі тривимірні об’єкти будуть зібрані у наборі листівок. Використовуючи камеру смартфона відвідувачі зможуть безкоштовно завантажити створений додаток для перегляду тривимірних моделей музейних предметів на відповідних листівках.

«Сканування пам’яток архітектури надзвичайно важлива, адже у випадку руйнації чи пошкодження її можна буде відновити за сканованою моделлю. Робимо це для того, щоб максимально перенести пам’ятки в цифру. Окрім того, що такі проекти піднімають питання збереження архітектури, вони ще й дозволяють створити цікавий сучаний продукт» – поділився представник ТОВ «Скайрон» Юрій Преподобний.

3d07Робота над створенням додатку оповненої реальності передбачає такі етапи як: маркування, геодезична зйомка, лазерне сканування, фотографування за допомогою дронів та фотоапаратів.

У рамках проекту, який планують реалізувати до 31 жовтня 2019 р., також буде проведено майстер-клас із сканування пам’ятки архітектури. Вартість проекту складає близько500 тис. грн.