5c3e232ce24caУ наступному році правила і умови прийому студентів на бюджетну форму навчання в Україні можуть змінитися. Як повідомила 6 серпня голова Міністерства освіти і науки Лілія Гриневич, її відомство планує скоротити з семи до п'яти максимальну кількість заяв, які абітурієнти можуть подавати в різні виші, пише видання Сегодня.

Таке рішення міністр аргументувала тим, що станом на 1 серпня з 60,3 тис. абітурієнтів, які вступили у виші після 11 класу і отримали рекомендацію до зарахування на бюджетну форму навчання, свій намір вчитися підтвердили лише 52,8 тис., або 87,1 %.

Гриневич стверджує, що небажання майже 13% абітурієнтів зараховуватися свідчить про відсутність необхідності подавати сім заяв в різні вузи на бюджетні місця.

"Тому відразу можу анонсувати, що, як висновок цієї кампанії, ми вважаємо, що в наступному році внесемо зміни до умов прийому, і буде доцільно залишити тільки п'ять можливих заявок на бюджет", - сказала міністр.

Крім того, в Директораті вищої освіти і освіти дорослих анонсували розширення переліку спеціальностей для магістрів.

Нагадаємо, в цьому році на сайті МОН було зареєстровано 162 тис. електронних заявок про вступ до вишів, що на 11 тисяч більше, ніж в роком раніше.

Також стало відомо, що через "провал" на ЗНО до ВНЗ цього року не змогли вступити понад 50 тисяч абітурієнтів.