83295698325823Львівська міська рада скерує звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо так званої «формули Штайнмаєра».

Згідно з текстом листа, місто вимагає, аби будь-які перемовини щодо досягнення миру в державі проводилися з врахуванням безпекових інтересів України і думки її захисників.

«За» відповідне рішення проголосувало 47 міських обранців.

«Ми домовились, що це питання озвучимо першим на засіданні сесії. Серед нас тут присутніх — багато хто має право на цю тему говорити, але моральне право говорити твердо має наша колега, яка втратила чоловіка на війні, — депутат Олена Пасевич», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Олена Пасевич, з нагоди Дня захисника України, подякувала всім, хто боронить державні кордони та оберігає українську незалежність, а опісля — передала право зачитати звернення до органів державної влади військовому лікареві, полковнику Збройних Сил України та депутату Львівської міської ради Тарасу Кльофі.

Нижче подаємо повний текст звернення.

«Ми, депутати Львівської міської ради, обурені ситуацією щодо реалізації Мінських домовленостей і підписанням так званої «формули Штайнмаєра».

Львів’яни від початку агресії Росії в Україні брали активну участь у захисті нашої держави, тому і зараз виявляють стійку позицію, яку ми як обрані представники громади підтримуємо і висловлюємо Вам як одностайну і категоричну у пошуку шляхів вирішення проблеми війни на Донбасі.

Усі ми прагнемо миру. Але мир у будь-який спосіб — недопустимий! Мир на основі формули, яка поставить знак рівності між героїчними захисниками цілісності держави, що віддали свої життя за Україну, та найманими бойовиками, що вбивали, катували і грабували мирне населення, є злочином проти громадян нашої країни, які «усі тепер президенти».

Тому вимагаємо, щоб будь-які перемовини щодо досягнення миру проводилися з врахуванням безпекових інтересів нашої Держави і думки захисників нашої Батьківщини. Розуміємо, що домовленості передбачають взаємні поступки, але абсолютно неприйнятними є будь-які компроміси у таких питаннях:

1. Відведення українських військ з облаштованих укріплень, відступ назад.

2. Проведення виборів на території ОРДЛО за відсутності контролю над цими територіями владою України.

3. Надання будь-якої форми особливого статусу цієї території, що буде суперечити чинній Конституції України та принципу територіальної цілісності та унітарності держави.

Джерелом влади в Україні є народ! Думка громади міста Львова висловлена", — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, напередодні тристороння контактна група узгодила текст «формули Штайнмаєра». Її зміст — у врегулюванні війни на Донбасі через надання тимчасового особливого статусу окремим територіям. А після проведення на непідконтрольних територіях виборів, легітимність яких мають підтвердити спостерігачі ОБСЄ, заплановано закріплення постійного особливого статусу цих територій.