1 0 457e 0n6s6h 0ot 1Комунальне АТП-1 взялося за відновлення автобусів ЛАЗ, які місто купувало ще до Євро-2012. Загалом на балансі міського комунального підприємства налічується 30 одиниць транспорту, закуплених 9 років тому.

Про це пише ZAXID.NET.

Вже відремонтували 4 автобуси, ще стільки ж ‒ у роботі. Найбільше мороки ‒ із відновленням кузовів, кажуть автомеханіки. Їх доводиться переварювати. Також повністю перестеляють підлогу і викидають зношені крісла. Окрім того, перебирають і всю підвіску.

«Міняємо в ходовій частині всі розхідники, перевіряємо пневмосистему, гальмівну систему. Також обслуговування двигунів. Тому що двигуни пройшли значний пробіг», ‒ розповідає головний інженер АТП-1 Богдан Карпій.

Для відновлення лакофарбового покриття на території АТП відкрили малярний цех. Тепер і ЛАЗи мають єдиний корпоративний колір. Серед нерухомого складу в боксах простоюють і 5 так званих «гармошок». Їх після ремонту планують запустити на Сихів, аби розвантажити 8 трамвайний маршрут. Омолодження одного автобуса займає від 3 до 5 тижнів.

«Львову не вистачає автобусів. Ми входимо в зиму. Ми прекрасно розуміємо, що в приватних перевізників частина машин ввійде в зиму і менше машин вийде з зими. Відповідно, ці маршрути треба замінювати великими машинами. Машинами великого класу. Для цього ми і відновлюємо ЛАЗи», ‒ розповів у коментарі ZAXID.NET керівник комунального АТП-1 Орест Хамула.

На сьогодні на балансі комунального АТП-1 загалом є 280 автобусів. 150 місто придбало цьогоріч. Але, зізнається керівник АТП, і цього ще замало. То ж знайшли альтернативу. Вартість відновлення одного старого автобуса у середньому обходиться лише в 150-200 тисяч гривень.

«Що б ви розуміли, новий автобус купити це є, грубо кажучи, 4,5 мільйони. Це є невелика ціна. Все робиться власними силами. Це є значно дешевше, ніж ми б замовляли цю роботу на стороні», ‒ певен міський голова Львова Андрій Садовий.

АТП-1 випустило в місто вже два відновлені ЛАЗи. Вони курсують на 29 та 52 маршрутах. Ще два автобуси виїдуть до кінця цього тижня.