1 0 956324 771x517
Фото ілюстративне
Служба безпеки України має негайно перевірити інформацію ЗМІ про скуповування і подальший перепродаж до Китаю близько 28 мільйонів штук захисних засобів і можливу причетність до цього факту голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Михайла Радуцького.

Про це пише Тарас Батенко, український нардеп.

"Поки міністр охорони здоров’я відпочиває в санаторії в Нових Санжарах в своєму космічному костюмі, в Україні навіть зникли банальні марлеві маски. Шановні колеги, як ми убезпечимо українців від коронавірусу, крім підняття морального духу, яким сьогодні займаються урядовці? Заходи уряду щодо захисту українців викликають більше сміх, ніж говорять про серйозність намірів.

Окрім цього, не менший страх, ніж коронавірус, у суспільстві викликає так звана медична реформа.

З 1 квітня через новації і реформу вторинної ланки оптимізують і закриють чимало медичних закладів, скоротять ліжкомісця. А це загрожує звільненням сотень лікарів, які сьогодні і так працюють за мізерну зарплату. Пропозиція нашої Депутатської групи "За майбутнє" – перенести цей етап медичної реформи, переглянути його і підготуватися до нього більш ретельно.

Група «За майбутнє» також вимагає проведення парламентських слухань за участю медпрацівників з усієї країни, обговорення механізмів впровадження такої реформи та забезпечення виживання медзакладів.

Ми розуміємо, що автономія комунальних лікарень, переведення їх в комерційне комунальне підприємство створить загрозу закриття цих лікарень або передачі їх в концесію. Місцеві ради просто не потягнуть фінансування самостійно багатьох медичних закладів.

Довідка: У ЗМІ почали з’являтися публікації про те, що протягом січня-лютого 2020 року в українських виробників було викуплено всі медичні маски, що були в наявності, і продано у Китай. Із цими діями пов’язують голову Комітету ВР із охорони здоров’я Михайла Радуцького".