09348749353o953
фото: Роман Балук
Зараз на Львівщині для отримання результатів ПЛР-тестування необхідно близько двох тижнів. Про це сьогодні, 22 травня, під час брифінгу у Львівській ОДА розповів керівник Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Павлів.

"У нас на сьогоднішній день у холодильниках для подальшого дослідження знаходиться понад 2,5 тисячі матеріалів. Тобто щодня прибуває 400-600 проб і, відповідно робиться 300-400 досліджень. Позавчора, наприклад, зробили більше 400.

У нас до 7-8 днів проводиться саме дослідження тих матеріалів, які надходять. Якщо людина поступила, наприклад, сьогодні, то через 7-8 днів і навіть деколи більше, доводиться отримувати результат.

Також не всі результати виходять одразу позитивними чи негативними. Деколи є посередній результат - не показовий. Тоді його знову роблять, витрачаються матеріали, люди, час. І буває даємо його за другий, третій раз контролю", – каже Роман Павлів.

Також один день потрібен для доставки матеріалу до лабораторного центру. 

Нагадаємо, четверта лабораторія в місті, що діагностує COVID-19, запрацювала цього тижня на базі Центру легеневого здоров’я. Загалом за вчора в лабораторіях міста провели найбільше ПЛР-аналізів за добу — 426. Це озвучила заступниця міського голови й очільниця міського штабу протидії COVID-19 Галина Слічна під час засідання штабу.

Також під час засідання штабу й zoom-колегії посадовиця зазначила, що упродовж карантину на коронавірусну інфекцію захворіли 125 медичних працівників міських закладів охорони здоров’я, з 77 — у лікарні швидкої медичної допомоги. Загалом по Львівській області на коронавірус захворіли 246 медичних працівників, з них 2 — померли.

До слова, у Львові та на Львівщині підтверджено 1240 випадків інфікування коронавірусом, з них 33 — летальні (з них 14 — львів'яни). 250 пацієнтів одужало (з них 140 — мешканці Львова).