150280627 травня президент України Володимир Зеленський звільнив скандального голову Самбірської РДА, 29-річного Андрія Жепка, згідно з поданою ним заявою. Про це йдеться у розпорядженні на сайті Офісу Президента.

Спершу Жепко спростовував інформацію про своє звільнення, але згодом заявив про відставку "за власним бажанням" на своїй сторінці у Фейсбуку.

«Прийняв важливе для себе рішення: зробив відповідальний крок — залишити посаду голови Самбірської райдержадміністрації. Це було виважене рішення, не спонтанне, яке далося нелегко, тому що, йдучи на посаду, було багато планів для реалізації. Вдалося частину, бо важко реалізувати все заплановане в умовах надміру жорсткої вертикалі, в якій працюють люди різних світоглядів, цінностей, підходів до роботи. Є моральні засади, які ніколи не порушу; документи, які ніколи не підпишу; християнські цінності, які ніколи не зраджу заради жодної посади! Вдалося багато завдяки підтримці згуртованого колективу. Це — хороші фахівці, з якими можна досягати добрих результатів. Дуже дякую усім за співпрацю, підтримку. Я вас шаную та люблю. За короткий час здобув безцінний досвід, який обов’язково стане у нагоді в праці для громади Самбірщини», - написав колишній голова РДА.

43754Андрій Жепко у час карантину, 12 березня, передав свої обов’язки першому заступникові Іванові Ільчишину і полетів у Єгипет. Посадовець взяв відпустку за згодою сторін без збереження зарплати. Заяву на відпустку він нібито написав заздалегідь, коли ще про коронавірус в Україні не йшлося, однак обласне керівництво не попередив, що вилітає за кордон. Після повернення з відпочинку пан Жепко був змушений ще два тижні перебувати на самоізоляції.

Як повідомляє "Високий замок", голова ЛОДА Максим Козицький заявив, що після відставки Андрія Жепка районом керувати перший заступник Іван Ільчишин. Він хоч родом зі Самбірщини, але живе у Львові. Максим Козицький заявив, що ротація керівників на таких посадах — це звичайний процес. Хтось не витримує шаленого ритму роботи державної служби, хтось не справляється з обов’язками, хтось знаходить іншу роботу. 

Нагадаємо, що пана Жепка призначали, коли головою ЛОДА був Маркіян Мальський.

За інформацією місцевих ЗМІ, нинішній голова ЛОДА пам’ятає не вельми приємну історію, коли він, ще як керівник «Еко-Оптіми», віз на Старосамбірщину свої вітряки, а команда колишнього міського голови Тараса Копиляка цьому противилася, бо треба було знести якісь стовпи чи тротуари. Фірма після транспортування довжелезних лопастей все відновила, дала Самбору спонсорську допомогу і справа забулася. Але осад, мабуть, залишився. Андрій Жепко є зятем Тараса Копиляка, до призначення на посаду голови РДА був редактором «Самбірської газети». Власне через таку родинність та впливовість Копиляка дехто схильний вважати, що Андрій Жепко і опинився на такій високій посаді. Місцеві експерти припускають, що пан Копиляк не проти знову стати міським головою Самбора.

cer 05 28 11 56 46Окрім того, на четвертому місяці роботи православні отці вручили голові райадміністрації Орден Миколая Чудотворця за заслуги перед Церквою. Як пояснили журналістам, за те, що він допомагав у справі будівництва монастиря у селі Чуква. Справа Церкви кого і за що нагороджувати, але люди не сприйняли такої радісної події в житті Жепка.

Андрій Жепко працював верстальником у місцевій газеті, потім кореспондентом, згодом став редактором. Видання критично ставиться до діяльності нинішнього міського голови Юрія Гамара.