1 0 синютка1Народний депутат Олег Синютка передав до медзакладів Львова 5 тисяч високоякісних швейцарських ІФА-тестів для визначення наявності антитіл до COVID-19, закуплених коштом фонду Петра Порошенка та компанії Roshen.

Частину тестів у понеділок, 1 червня, передали у Львівський обласний центр громадського здоров’я. Решту буде розподілено між іншими медичними лабораторіями міста. Про це депутат від "Європейської солідарності" повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Ми передаємо ці тести у львівські медичні установи, тому що проблема тестування зараз є номер один в Україні. Кількість тестів, які проводяться на сьогодні, є мізерною, отже, ми досі не знаємо точної чисельності інфікованих", – наголосив він.

1 0 синютка2

Директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська зазначила, що в лабораторії центру досі таких тестів не проводили.

"Відтепер, отримавши необхідні засоби та застосувавши новітнє обладнання, працівники зможуть визначати високоточні результати на COVID–19", – сказала пані Служинська.

Синютка також зауважив, що наразі благодійники забезпечують більше засобів захисту для лікарів, ніж це робить держава. Адже попит на засоби для тестування по всьому світу – величезний. І провести такі закупівлі можливо лише використовуючи тісні контакти з іноземними компаніями.

Окрім ІФА–тестів, медичні заклади Львова отримали від благодійників партію захисних костюмів та пульсоксиметри.

"На Львівщині зараз понад три тисячі відібраних тестів дозрівають в лабораторіях. І поки до 10 днів триватиме процес визначення результатів, вірус може поширюватися, а хворі люди не отримають належної допомоги вчасно.Коли ми розвозимо медикам захисні костюми, обладнання і тести, ми намагаємося вберегти чиїсь життя", – підсумував народний депутат.

Довідка: швейцарські ІФА-тести La Roche мають високу специфічність (99,2%) та 100% чутливість до коронавірусу. Завдяки масштабному тестуванню можна виявити потенційних донорів плазми крові. Плазма тих, хто перехворів, може бути використана для лікування тяжкохворих на коронавірус. А створення препаратів із такої плазми є одним із найбільш перспективних напрямів у розробці ліків проти коронавірусу, і наразі є глобальним трендом

Нагадаємо, що завдяки Фонду Порошенка 43 тисячі високоякісних ІФА-тестів для визначення наявності антитіл до COVID-19 відправлені у медичні заклади Україні, в першу чергу у регіони, де зафіксована найбільша кількість інфікованих.