1 0 сиг1
Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка
"Індіанським бобовим деревом" називають Катальпу – "рослину-мігрантку" з Північної Америки, яка останнім часом набуває все більшої популярності в садах та парках України.

У ботанічному саду імені Івана Франка розповіли, що це вкрай декоративне, листопадне дерево, що може сягати до 30 м заввишки. Декоративності рослині надають великі серцеподібні листки, масивні гроноподібні суцвіття з білих, зі строкатим візерунком, дзвоникоподібних квіток, а також видовжені бобоподібні плоди, що довгий час не опадають. Останні, немов гірлянди, рясно вкривають дерево, завдяки чому рослина не втрачає привабливості навіть узимку.

1 0 сиг2

На батьківщині, у США, катальпа, окрім декоративного садівництва, має більш практичне застосування. Її деревині властива хороша текстура, м’якість, легкість та стійкість проти гниття. У зв’язку з цим вона застосовується для різьблення, виготовлення меблів та оздоблення інтер’єрів, а також для будівництва човнів. Завдяки специфічній формі плодів, в Америці рослина також широко відома під назвою "сигарне дерево".

1 0 сиг3