Plague buboes
фото Вікіпедії
Тим часом у скотаря в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі Китаю зафіксували випадок захворювання бубонною чумою.

Про це пише УНІАН з посиланням на місцеву газету "Сіньцзинбао".

"Пацієнт до захворювання бував в епідеміологічному вогнищі бубонної чуми. Зараз пацієнт проходить ізольоване лікування, його стан оцінюється як стабільний", - розповіли в комітеті охорони здоров'я міста Баян-Нур. Чоловіка з підозрою на бубонну чуму госпіталізували напередодні. Після цього в адміністративно-територіальній одиниці Урад-Чжунцю міста Баян-Нур оголосили третій рівень епідеміологічного попередження. За даними місцевої влади, в місті існує загроза розповсюдження захворювання серед населення. Мешканцям рекомендують не полювати на диких тварин, а при виявленні випадків захворювання або підозри - негайно повідомляти про це.

Як відомо, ще раніше у Західній Монголії зафіксували спалах бубонної чуми, тому що заражені їли сире м'ясо бабака. У зв'язку з цим у регіоні оголосили карантин.

Бубо́нна чума́ (англ.bubonic plague, лат.pestis bubonica) — одна з клінічних форм чуми — зоонозної природно-осередкової бактеріальної інфекційної хвороби, яка характеризується гарячкою, тяжкою інтоксикацією, геморагічним синдромом, серозно-геморагічним ураженням легень, лімфатичної системи з утворенням бубонів, нерідким септичним перебігом і високою летальністю. Саме тоді, коли в основі чуми лежить виникнення розлитого запалення ліфматичних вузлів з виникненням великого інфільтрату, виникає так званий бубон (болючий конгломерат лімфатичних вузлів у якійсь ділянці тіла), а клінічну форму називають бубонною.