i75 ArticleImage 25017
Фото: Getty Images
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала, що коронавірус може передаватись через повітря. Це сталося після колективного звернення вчених, повідомляє "Детектор медіа" із посиланням на "Reuters".

Раніше ВООЗ запевняла, що COVID-19 поширюється між людьми через краплі з носа та рота інфікованої людини. Потрапляючи у повітря, вони нібито швидко осідали на землю. Але цього тижня група з 239 науковців із 32 країн написали організації листа з доказами того, що вірусні частинки можуть затримуватись у повітрі надовго. Вдихаючи їх, людина може заразитись.

«Ми хотіли, щоб вони визнали ці докази. Це ніяким чином не удар по ВООЗ. Це наукова дискусія, але ми вирішили, що маємо зробити її публічною, оскільки вони відмовлялися чути наші докази після багатьох розмов», — говорив хімік з Колорадського університету США Хозе Хіменез, який підписав звернення науковців.

Останні вважають, що відділ ВООЗ, відповідальний за збір доказів про повітряну передачу коронавірусу, поводився заангажовано.

За словами Хіменеза, серед науковців історично панували суперечки щодо повітряно-крапельної передачі інфекції, оскільки такі новини могли б викликати масову паніку.

«Працівники охорони здоров’я відмовились би виходити у лікарні. Або люди би скупили всі респіратори №95 з високим рівнем захисту, нічого не залишивши країнам, які розвиваються», – пояснює Хіменез.

Після публічного листа ВООЗ визнала докази вчених про передачу COVID-19, хоча певності досі не має.

«Описану можливість повітряної передачі в громадських місцях — особливо в специфічних умовах, в натовпах, у закритих, погано провітрюваних приміщеннях, не можна виключати. Так чи інакше, докази мають бути зібрані та осмислені, і ми це підтримуємо», — прокоментувала представниця організації Бенедетта Аллегранзі під час брифінгу.

Найближчими днями організація збирається представити підсумковий науковий звіт про те, як може передаватись коронавірус. Будь-які зміни можуть вплинути на діючі рекомендації урядів дотримуватись дистанції та носити маску.

Нагадаємо, що нещодавно ВООЗ змінила офіційну хронологію виявлення коронавірусу. В організації вже не впевнені, що коронавірус виник на ринку в Ухані в Китаї.