1 0 нав
Фото ілюстративне
Міністерство охорони здоров'я надало рекомендації щодо навчання в закладах освіти, які будуть діяти на період карантину, запровадженого в Україні через спалах коронавірусу COVID-19.

Від 1 вересня учні, студенти, викладачі, вчителі й інший персонал мають заходити до закладу освіти у масках, під час заняття можна бути без них. Тих, хто матиме температуру пускати не будуть, пише "ТСН".

Постанову №42 від 30 липня за підписом головного санітарного лікаря Віктора Ляшка у Facebook опублікувала очільниця київського департаменту освіти Олена Фіданян.

Згідно з документом, відповідальним за дотриманням рекомендацій буде керівник навчального закладу. Медичний персонал має пройти відповідний інструктаж та не допускати до роботи тих працівників, які повиненні бути на самоізоляції. 

Організація навчального процесу

– Для школярів чи студентів розроблять маршрути руху і складуть графік таким чином, щоб запобігати скупченню людей.
– Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб.
– На вході до всіх приміщень закладу мають обладнати місця для обробки рук антисептичними засобами.
– Перед початком занять педагоги будуть проводити опитування учнів щодо самопочуття та обстежуватимуть на ознаки респіраторних захворювань. У разі виявлення хвороби, учня ізольовуватимуть в окреме приміщення та повідомлятимуть батьків.
– До закладів освіти дозволяється заходити лише у масці чи респіраторі, як і пересуватися приміщеннями. А от під час проведення занять маски можуть не використовуватися. 
– Пересування школярів та студентів між навчальними кабінетами повинно бути мінімізоване.
– У коридорах та приміщеннях має бути розмітка для відокремлення учнів різних вікових груп.
– Після кожного заняття провітрювати приміщення впродовж 10 хвилин.
– Проведення занять з окремих предметів на свіжому повітрі.
– У санітарних кімнатах мають бути рідке мило, антисептичні засоби для рук та паперові рушники (або електросушарки для рук).
– Використання багаторазових рушників заборонено.
– Після закінчення навчання коридори, класи, всі поверхні, дверні ручки мають продезінфікувати.
– Скласти розклад так, щоб заняття в різних класах і групах починалися та закінчувались у різний час.

Вимоги до персоналу закладів освіти

– Освітян допускатимуть до роботи за умови використання засобів індивідуального захисту - респіратора або захисної маски та після перевірки температури.
– Працівникам з ознаками респіраторного захворювання та температурою 37,2°C буде заборонено перебувати на робочому місці.
– Усі працівники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку одна захисна маска на три робочі години.
– У закладах освіти мають встановити урни з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією, для використаних засобів індивідуального захисту.
– Усі працівники повинні мати доступ до рукомийників, мила, паперових рушників, антисептичних засобів.
– Масові заходи, зокрема, конференції, збори, наради в закритих приміщеннях мають бути обмежені.
– Вчителів мають навчити правильно одягати засоби індивідуального захисту, їх використовувати, знімати та утилізовувати.

Харчування в закладах освіти

– Організація харчування за типом "шведського столу" та шляхом самообслуговування заборонена.
– Відстань між столами має бути не менше 1,5 м. За столом зможуть сидіти до чотирьох осіб.
– Працівникам харчоблоку повинні надати засоби індивідуальною захисту із розрахунку одна захисна маска на три години роботи, одноразовими рукавичками, які необхідно змінювати після кожної дії, не пов’язаних між собою.

Перевезення 

– Перевізники мають забезпечити проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу.
– Щоденний контроль за станом здоров'я водіїв і не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37,2°C.
– Вхід до салону автотранспорту за наявності засобів індивідуального захисту. 

Новий навчальний рік в Україні, за словами прем'єра Дениса Шмигаля, по всій території країни розпочнеться вчасно. Але оскільки від 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділятимуться на чотири зони, в залежності від епідеміологічної ситуації, на окремих територіях, у районах, містах "червоної" зони будуть ухвалюватися окремі рішення.

Нагадаємо, через карантин на початку нового навчального року школярі матимуть коригувальне навчання.