rivne
фото умовне
Коридори пустують, бо ж абітурієнти цього року вступатимуть, не виходячи з дому. З початком третього місяця літа випускники можуть реєструватися в електронних кабінетах, ретельно обдумувати своє рішення, а вже з 13 серпня розсилати документи в омріяні університети. Адже світовий карантин, повідомляє "ПравдаТУТ", не лише вніс свої корективи в організацію навчального процесу, але й повпливав на вступну кампанію.

Перший проректор Львівського національного університету ім. І. Франка Андрій Гукалюк розповідає: «Вона (вступна кампанія) взагалі змістилася цього року на місяць, ми вже мали б зараз зараховувати наших студентів перших на бакалаврат, а так виходить, що тільки з 13 серпня вони подаватимуть заявки. Всі заяви подаються виключно в електронній формі і це вже практика останніх фактично п’яти років, вона себе виправдала, цього року вступники можуть подати 5 заяв на бюджетну форму навчання».

Такі заяви подати можна буде до 22 серпня, потім приймальні комісії їх опрацьовуватимуть і вже 27 серпня з’являться рекомендації вступників на бюджетну форму навчання. Після цього, у щасливчиків буде час до 31 серпня подати вже оригінали документів у вибраний виш.«Вони можуть ці документи привезти особисто, звичайно, ми створимо умови для соціального дистанціювання і розведемо їх по різних корпусах, де факультети територіально розміщені. А другий варіант, що вступники можуть надсилати документи поштою», – Андрій Гукалюк, перший проректор Львівського національного університету ім. І. Франка.

Отримавши такий поштовий пакунок з паперами, приймальні комісії звертатимуть увагу на дату відправки. Максимум до 5 вересня почекають, доки дійдуть оригінали та віддаватимуть накази на зарахування на бюджет. Натомість, подача заяв на магістратуру відбуватиметься з 5 серпня, залежно від дисципліни, з 22 серпня майбутнім магістрам потрібно буде скласти ще фахове вступне випробовування. Через зміщення термінів вступної кампанії, для студентів перших та п’ятих курсів навчання розпочнеться трохи пізніше.Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Української Академії Друкарства Роман Петрів наголошує: «Так говорить Міністерство освіти, що, скоріше за все, це буде навряд чи раніше 10 вересня, але, думаю, що орієнтовно між 10 і 15 вони будуть готові вже здатні приступити до навчання, розклади в нас будуть готові, відповідно ми будемо очікувати в аудиторіях вже як викладачі».

Вперше також вступники на бакалаврат матимуть змогу подати сертифікати ЗНО, видані починаючи з 2017-го. При цьому сертифікати різних років можна буде комбінувати. Поріг для вступу на бюджет складатиме щонайменше 125 балів, для деяких спеціальностей він буде значно вищим.

«Є, наприклад, 155 балів прохідний бал на стоматологію, чи 130 на іншу спеціальність, тобто є різні спеціальності і різні прохідні бали – це потрібно читати в правилах прийому, також вузи можуть самі в правилах прийому прописувати вимоги щодо прохідного балу», – Олег Паска, директор департаменту освіти Львівської облдержадміністрації.

Вступні творчі конкурси відбуватимуться всередині навчальних закладів, але з дотриманням правил карантинних обмежень. А от яким буде старт навчального процесу – залежатиме від епідеміологічної ситуації. Львівські виші поки готуються до змішаної системи, коли лекції будуть онлайн, а семінари в аудиторіях.

Валерія Паненко