998cvbhbnmmnmmmmЗавтра, 26 вересня, біля Народного дому смт. Брюховичі відбудеться відкриття пам’ятника композитору Володимиру Івасюку. Також, біля Народного дому “Просвіта” відбудеться святковий концерт за участі відомих українських виконавців Оксани Мухи, Павла Табакова та Назара Савка.

Окрім того, у концерті приймають участь брюховицькі гурти “Over Time” та “Meritum”, а також народний ансамбль бандуристів “Мальованка” районного Народного дому “Сокіл” м. Яворів.

На свято запрошені сестри композитора – Галина та Оксана Івасюк, поет Богдан Стельмах, о. Ярослав Ощудляк та о. Петро Салогуб.

Фігура пам’ятника була готова вже у лютому 2020 р.

А завтра розпочнуть захід о 19.00.

Автором пам’ятника є скульптор Любомир Кукіль. Урочисте відкриття пам’ятника було заплановане на травень 2020 р. – до річниця з дня смерті композитора. Проте через впровадження карантину у зв’язку з поширенням вірусу Covid-19 святкові заходи довелося відмінити.

«Ідея поставити пам’ятник Володимиру Івасюку в Брюховичах вперше з’явилася 17-18 років тому, коли мером Брюхович був Іван Сало. Тоді відбулась моя зустріч з фотохудожником Любомиром Крисою — чоловіком рідної сестри В. Івасюка Галини. У нього було багато документів та фотографій композитора, з якими я детально ознайомився. Роботу над проектом було розпочато з ескізу фігури В. Івасюка із скрипкою на грудях. Зі слів Л. Криси я дізнався, що батько В. Івасюка хотів, щоб пам’ятник представляв собою фігуру з скрипкою на серці. Врешті, глиняна модель фігури була готова, але до завершення так і не дійшло, і пам’ятник ми розібрали.

Освята місця встановлення пам’ятника біля Народного дому смт. Брюховичі відбулася ще в 2013 році. Про це інформують на сайті Брюховицької селищної ради.

Два роки тому вже діючий селищний голова Володимир Доманський запропонував заново розпочати роботу над пам’ятником. Приблизно в час річниці зникнення Володимира Івасюка (26 квітня – 18 травня) бронзовий пам’ятник буде готовий до встановлення», — розповів раніше скульптор Любомир Кукіль.

Встановлення пам’ятника відбувається сьогодні.