98876546789876567
фото Людмили Колту, Zaxid.net
Місто не проводить жодних будівельних робіт у Стрийському парку. Як зазначила в.о. директора установи «Стрийський парк» Олена Мазурик, адміністрація парку лише дала дозвіл на пересування територією малогабаритної техніки задля укріплення будівлі на вул. Парковій, 9, що знаходиться впритул до Стрийського парку.

За це підприємці проведуть мікоризацію ґрунту, де працювала техніка, та висадять у парку 20 нових саджанців.

img 20191023 100522
Вигляд на будинок №9 із Стрийського парку. Фото Мар’яни Іванишин.
"На Парковій, 9 тривають будівельні роботи, що є впритул до Стрийського парку. Підприємцю надано дозвіл із Міністерства культури на проведення протиаварійних заходів. Ситуація полягає у тому, що одна будівля зсувається на іншу, тому підприємцям надали дозвіл на укріплення. Складність полягала у тому, що туди немає як заїхати техніці, тому ми дали дозвіл їм вивозити ґрунт територією парку. Проте, хочу наголосити, що жодне дерево не постраждало. Там працює маленький трактор, який бере 0,25 м3 землі, яку вивозять наверх.

Взамін підприємці проведуть мікоризацію ґрунту тієї частини парку, де працювала їхня техніка. Також вони погодились закупити та посадити 20 гарних крупномірних саджанців для парку. Можна сказати, що парк нічого не втрачає і йому не завдають шкоди, однак ми бачимо, що деякі мешканці занепокоїлись щодо можливого будівництва. Тому наголошую, що ніхто нічого не будує, будівельних робіт парк не проводить", — зазначила в.о. директора установи «Стрийський парк» Олена Мазурик.

Вілла належить до пам'ятки архітектури місцевого значення № 594. Ця будівля та її сусіди споруджені 1904 року за проєктами архітектора Наполеона Лущкевича