348834Сьогодні, 23 лютого, міністр внутрішніх справ, голова Змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва Арсен Аваков підтримав ініціативу українців Франції випустити пам’ятну монету на знак вшанування загиблого на російсько-українській війні всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької опери Василя Сліпака. Арсен Аваков звернувся до НБУ та закликав швидше відреагувати на цю пропозицію.

Про це повідомили у пресслужбі МВС України.

"Спільна пам’ять про видатного українця, талант якого любили і цінували у Франції, дозволить поглибити культурну співпрацю між нашими країнами", - обґрунтував свою позицію у звернені до голови правління НБУ Арсен Аваков.

Василь Сліпак (1974-2016) – український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України, позивний «Міф».

Він був також одним з лідерів української громади Франції, членом Об’єднання українців Франції.

Він тричі був на фронті. Уперше поїхав на війну у травні 2015 року. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим. Удруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа. В червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на півроку, але 29 червня 2016 року загинув у бою від кулі ворожого снайпера.

У лютому 2017 року Василю Сліпаку посмертно присвоєно звання Героя України.