У неділю, 4 червня, у Дрогобичі по вулиці Пилипа Орлика відбулася церемонія відкриття Скверу та пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні.
Участь у церемонії взяли сім’ї та родичі загиблих Героїв, воїни АТО, волонтери, учасники Революції гідності, представники місцевого та районного керівництва, депутати міської, районної та обласної рад, громадськість та гості міста, йдеться на сайті міської ради.
«Безсмертні душі вбитих та закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, бо Герої не вмирають», — наголосила ведуча заходу Уляна Воят.
Право відкрити символічний пам’ятний знак Героїв Небесної Сотні — поєднання трьох лебедів, яких на льоту вражає снайперська куля — надали міському голові Дрогобича Тарасові Кучмі, отцю Тарасові Коцюбі, учасникам АТО Руслану Щербі та Олегу Кіндратіву.
Опісля, за участю численного представництва духовенства відбулася панахида за душами невинноубієнних і постраждалих на Майдані та у зоні АТО. Освятив пам’ятний знак преосвященний Владика Григорій. Відтак єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар звернувся до присутніх заявивши, що увіковічення пам’яті Героїв є виявом нашої поваги до великого подвигу і жертви, покладеної до вівтаря свободи.
«Герої Небесної Сотні, повставши, зуміли змінити той напрямок в історії, який вів до загибелі України. Тієї України, яку нам хотіли нав’язати: без Бога, без християнських коренів. Перебуваючи у скорботі через смерть Блаженнішого Любомира Гузара, згадаймо слова, які промовив Блаженніший до народу перебуваючи на Майдані: Не бійтеся бути новими людьми і не бійтеся бути щирими українцями!», — зазначив Владика Григорій Комар.
Відтак, до родичів загиблих, військових, громади міста, гостей міста звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначивши, що люди, які загинули є справжніми Героями, які відстоювали незалежність та демократію в нашій країні. — «Сьогодні ми відкриваємо Сквер пам’яті загиблих на Майдані та всім, хто віддав своє життя в ході проведення АТО. Ми повинні пам’ятати їх і розуміти, що наші Герої йшли на Майдан, щоб підростаюче покоління жило у вільній демократичній державі, тому вони є серед нас і спостерігають з небес за кожним нашим кроком. Переоцінити подвиг людей, які загинули за наш з вами спокій — неможливо.», — наголосив Тарас Кучма.
Також міський очільник у своїй промові відзначив людей, які доклали чимало зусиль до спорудження Скверу та пам’ятного знаку: Михайла Петруняка, Мар’яна Комара, Ігора Петранича, Юрія Кондратюка, Василя Дмитраша, Анатолія Сембратовича, Василя Танчука, студентів біологічного факультету ДДПУ імені Івана Франка та заступника декана біологічного факультету Тараса Скробача. Також Тарас Кучма подякував мешканцям прилеглого будинку №1 по вул. Пилипа Орлика, які гідно відстояли територію для спорудження Скверу на противагу ідеї забудувати це місце МАФами та створення нового торгового ринку.
Також з промовами виступили голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, голова райради Михайло Сікора, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, депутат Львівської обласної ради Руслан Кошулинський, учасник АТО Руслан Щерба, родичі загиблих героїв.
Про загиблого Героя з Дрогобиччини Богдана Вайду розповіла присутнім його сестра Марія. Розповідаючи про тягу Героя Богдана до українського ще з малечку, пані Марія наголосила, що її брат став невипадковою жертвою трагічних подій на Майдані.
« Я щиро дякую і низький уклін всім, хто ініціював зведення цього пам’ятного знаку — цієї святої території.», — подякував у виступі батько загиблого Героя Григорій Жаловага.
Під час церемонії покладання квітів та лампадок до пам’ятного знаку, серед родичів загиблих, воїнів, волонтерів, громади міста, гостей, посадовців, взяли участь міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступники міського голови Ігор Герман та Василь Качмар, секретар міської ради Олег Хрущ.
Завершився захід виступами барда Лілії Кобільник, юних вокалістів Мар’яни Коцеміри та Олександра Шутова.
Нагадаємо, ідея облаштувати у Дрогобичі сквер Героїв Небесної Сотні зародилася одразу після трагічних подій на Майдані у 2014 році. Однак реалізувати її та довести справу до кінця вдалося лише цього року.